Aukštaitijos naujienosPasvalys

„Krinčino verdenė“ almėjo jau 25-tą kartą

Birželio 22 d. Krinčine, Eugenijaus ir Leonardo Matuzevičių memorialiniame muziejuje vyko 25-oji poezijos šventė „Krinčino verdenės“ skirta Vietovardžių metams. Tai buvo viena iš švenčių įtrauktų į Lietuvos muziejų kelio renginių sąrašą. Krinčino miestelyje, įsikūręs abipus Iešmens upelio. Jo pavadinimo kilmės versija siejama su versme, šaltiniu.

Šventėje dalyvavo Biržų, Joniškio, Kelmės, Kupiškio, Panevėžio, Pasvalio rajonų literatai. Susirinkusius sveikino Pasvalio meras Gintautas Gegužinskas, docentė, Pasvalio Garbės pilietė Genovaitė Jusaitienė. Renginį vedė Pasvalio literatų klubo „Užuovėja“ pirmininkė Regina Grubinskienė, talkininkavo E. ir L. Matuzevičių muziejaus vedėjas Albinas Mačiulis. Tradiciškai buvo uždegtas šventės Aukuras.

Istorikas Algimantas Kaminskas-Krinčius, pasitelkdamas vaizdinę medžiagą, pasakojo apie rašytoją, poetą, vertėją Mykolą Karčiauską (1939-2018). Literatai skaitė po vieną poetų M. Karčiausko, E. ir L. Matuzevičių, B. Brazdžionio ir kt. poetų bei savo kūrybos eilėraštį. Joniškio literatų klubo „Audruvė“ pirmininkė Alina Jonaitienė bei Panevėžio r. ir Pasvalio literatų klubų narė Ona Striškienė šventės rengėjams padovanojo knygas. Svečių klubams buvo dovanota Pasvalio literatų klubas „Užuovėja“ almanachas „Svalia ta gyslelė“. Visiems dalyviams buvo padovanotas tik ką išleistas informatyvus lankstinukas „Krinčino verdenėms“ – 25. Jį parengė Pasvalio literatų klubo „Užuovėja“ pirmininkė Regina Grubinskienė, išleido Pasvalio krašto muziejus ir Sėlių kultūros ir socialinės paramos bendrija.

Aplankyta memorialinio muziejaus ekspozicija. Ilgai ir nuoširdžiai prie kavos puodelio ir gausaus vaišių stalo pabūta Matuzevičių sode.

Ona Striškienė, Pasvalio literatų klubo „Užuovėja“ ir Panevėžio r. klubo „Polėkis“narė


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!

Siūlome perskaityti

Panevėžio naujienos

Aukštaitijos naujienos

Komentarai

Lietuvos naujienos

Kultūros naujienos

Laisvalaikis

AINA TV

Istorijos puslapiai

Bendruomenės naujienos

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Back to top button