KTU Panevėžio technologijų ir verslo fakultetas šiemet nebeturės valstybės finansuojamų bakalaurų studijų

Ne pačius geriausius laikus išgyvenantis Kauno technologijos universiteto (KTU) Panevėžio technologijų ir verslo fakultetas šiemet bakalaurams nemokamų, tai yra valstybės finansuojamų studijų pasiūlyti negalės, nes per pagrindinį priėmimą nesulaukta net minimalaus studijuoti norinčiųjų skaičiaus.

Todėl tiek socialinių, tiek technologinių mokslų programos išbrauktos. Visgi norintieji studijuoti Panevėžyje gali rinktis mokamas bakalaurų studijas, kurios per metus kainuoja 2600 eurų.

Pasak KTU Panevėžio technologijų ir verslo fakulteto dekanės Daivos Žostautienės, šiemet studentų priėmimas vyko panašiai kaip ir ankstesniais metais. Anot jos, labiausiai džiugina, kad į magistrantūros studijas jau priimta daugiau kaip pusšimtis žmonių, dar tebevyksta institucinis priėmimas, todėl fakultetas tikisi turėti apie 60 naujų magistrantų.

Dekanės žodžiais, tenka apgailestauti, kad fakultetas šiemet nebeturės valstybės finansuojamų bakalaurų studijų, nes pagal visoms aukštosioms mokykloms nustatytą tvarką technologinių mokslų grupėse turėjo būti nors 10, o socialinių mokslų – bent 15 studentų.

D. Žostautienė sutiko, kad dauguma Panevėžyje siekiantys bakalauro studijų yra panevėžiečiai ar apskrities gyventojai, tačiau jaunimas studijoms mieliau renkasi Vilnių ar Kauną. Tuo tarpu tarp studijuojančiųjų magistrantūroje yra žmonių iš Ukmergės ar Šiaulių, baigusiųjų KTU ar Vilniaus universitetą.

Gintautas SUBAČIUS


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: