KTU Panevėžio technologijų ir verslo fakultete – nauja bakalauro studijų inžinerijos mokslų krypties programa

Nuo 2020 m. KTU Panevėžio technologijų ir verslo fakultete (PTVF) startuoja nauja bakalauro inžinerijos mokslų krypties studijų programa – Programuojamos automatikos sistemos. Pirmuosius 2 semestrus KTU PTVF jau baigė Vadybos bakalauro studijų programos studentai.

Bakalauro studijos atnaujinamos atsižvelgiant į jaunimo poreikius bei įsidarbinimo perspektyvas. Programuojamos automatikos sistemų studijų programoje bus rengiami informacinių technologijų specialistai. Ši studijų programa parengta identifikavus Panevėžio miesto ir regiono pramonės įmonių poreikius.

Programuojamos automatikos sistemos studijos

Inžinerijos mokslų kryptiesprogramos Programuojamos automatikos sistemos tikslas – rengti kvalifikuotus gamybos procesų valdymo ir susijusių informacinių technologijų specialistus, kurie puikiai geba braižyti, projektuoti, programuoti ir eksploatuoti elektromechanines automatikos sistemas, išmano pramoninių komunikacijų laidinius ir bevielius standartus bei geba juos taikyti projektuojant įmonių kompiuterinius, prietaisų, įrenginių, robotų ryšio tinklus, spręsti komunikacijų suderinamumo problemas.

Studijų metu studentai ne tik išmoks braižyti ir projektuoti „AutoCAD“ bei „SOLIDWORKS“ programų aplinkose, gebės programuoti įvairius įrenginius (pvz. CNC stakles), bet ir gaus žinių apie kiberfizines sistemas, daiktų internetą, susipažins su dirbtiniu intelektu ir debesų inžinerijos naudojimu pramoninės gamybos valdyme.

Programos sandara unikali – net 3 semestrus iš eilės studentai turės galimybę atlikti praktiką gamybinėse įmonėse. Šių studijų trukmė – 4 metai.

Įsidarbinimo galimybės

Beveik visas baigiamųjų projektų tematikas studentams pateikia socialiniai partneriai, kurie taip pat aktyviai dalyvauja modulių, praktikų, studijų programų tobulinime. Ši partnerystė sudaro galimybes studentams tikslingai rinktis savo karjeros kelią. Studijų programos absolventų kompetencija gali būti individualiai specializuojama pagal studijų programos partnerių, kurių įmonėse studentai atlieka gamybinę ir baigiamąją praktiką, poreikius.

KTU Panevėžio technologijų ir verslo fakultetas turi stiprų ryšį su verslo bei pramonės įmonėmis, todėl studentams suteikiama galimybė atlikti praktiką Panevėžio miesto įmonėse, rasti darbą pagal specialybę.

Baigę programuojamos automatikos sistemos studijas, studentai turės galimybę dirbti vadovaujančiose pareigybėse ir, žinoma, dirbti inžinieriais ar programuotojais.

Įmonių atsiliepimai apie naujas bakalauro studijas Panevėžyje

Panevėžys yra pasirinkęs strateginę robotikos specializaciją kaip tolesnę regiono plėtrą ir siekia tapti vienu stipriausių robotikos ir automatikos centrų Šiaurės Rytų Europoje. Todėl regiono aprūpinimas programuojamų automatikos sistemų specialistais yra būtina vystymosi sąlyga.

Įmonės „TPA“ vadovas Alvydas Andrijauskas sako, kad visoje Lietuvoje, o ypatingai Panevėžio krašte, trūksta aukštos kvalifikacijos inžinierių.

„Jų turime ieškoti kituose miestuose. O iš kitų miestų nelabai nori važiuoti dirbti toli nuo namų“, – teigia A. Andrijauskas.

Panevėžys – universitetinis miestas su stipriomis įmonėmis, kurioms reikalingi geri specialistai. Tačiau Panevėžio krašto įmonių atstovai teigia, kad viena iš didžiausių problemų, su kuriomis šiandien susiduria pramonininkai – kvalifikuotų technologinių mokslų krypčių specialistų trūkumas.

„KTU Panevėžio technologijų ir verslo fakultetas, vykdydamas šią programą, labai sumažintų trūkstamų specialistų kiekį. Programuojamų automatikos sistemų absolventai būtų įdarbinti visu šimtu procentų“, – tvirtina įmonės vadovas.

Apklausus daugiau įmonių vadovų, vyrauja nuomonė, kad bakalauro studijų programa Programuojamos automatikos sistemos yra reikalinga ir perspektyvi.

KTU Panevėžio technologijų ir verslo fakultetas nuolat taikosi prie naujovių ir vyraujančių tendencijų, keisdamas studijų programas ir ruošdamas specialistus, reikalingus dabarčiai ir ateičiai.

Primename, kad bendrasis priėmimas į bakalauro studijas vyksta per Lama BPO iki rugpjūčio 18 d.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: