KTU PTVF pavasario semestre – garbingi svečiai iš užsienio universitetų

Kauno technologijos universiteto Panevėžio technologijų ir verslo fakultete (KTU PTVF) pavasario semestras bus kaip niekad darbingas ir įdomus. Fakultetas sulauks svečių iš garsių užsienio universitetų, su kuriais palaiko ilgamečius bendradarbiavimo ryšius. Šį semestrą fakultete apsilankys profesorė Liudvika Leišytė iš Dortmundo technikos universiteto, profesorius Laszlo Koczy iš Budapešto technologijos universiteto bei dėstytojas Susumu Nakagawa iš Japonijos sostinės Tokijo.

Pagal „Erasmus+“ mobilumo programą į KTU PTVF skaityti paskaitų atvyksta profesorė L. Leišytė iš Dortmundo technikos universiteto. Vasario 21 d., antradienį, 13 val. profesorė skaitys pranešimą fakulteto dėstytojams apie finansavimo mokslo tyrimams galimybes.

Vasario 25 d., šeštadienį, 10 val. profesorė kviečia ir dėstytojus, ir magistrantūros studijų studentus dalyvauti paskaitoje-seminare „Verslumas – idėjų kūrimas verslui, jų apgynimas finansavimo pritraukimui ir galimybių studijos atlikimas“, kurio metu vyks darbas grupėse ir žaidimas fakulteto bendruomenei.

Profesorė L. Leišytė priklauso aukštojo mokslo reikalų, Europos aukštojo mokslo žurnalo, „Acta pedagogica Vilnensis“ redaktorių kolegijoms, yra įvairių pelno nesiekiančių organizacijų, tokių kaip: LNVH, Futura Scientia, moterų fakulteto tinklo Twente, pirmininkė arba narė.

Ji yra „Network 22“ (aukštojo mokslo tyrimai, – red. past.), Europos mokslo tyrimų asociacijos (EERA) ir Europos konferencijos mokslo tyrimams (ECER) bei Vokietijos aukštojo mokslo tyrimų asociacijos tarybos narė.

Pavasarį, kovo 10 d., paskaitą „Neraiškiosios logikos signatūros“ PTVF studentams skaitys profesorius Laszlo Koczy iš Budapešto technologijos ir ekonomikos universiteto. Jos metu profesorius supažindins su neraiškiąja logika grindžiamos komunikacijos principais, potencialiai galinčiais ją padaryti efektyvesne ir labiau koncentruota.

L. Koczy atskleis, kaip tikslios ir išsamios informacijos trūkumas gali sukelti neteisingus ir netgi katastrofinius padarinius. Bus diskutuojama apie intelektualiųjų skaičiavimų panaudojimą technikoje, finansuose ir robotikoje. Profesorius taip pat žada aptarti tolimesnius bendrus mokslinius tyrimus su fakulteto mokslininkais.

Budapešto technologijos ir ekonomikos universiteto mokslininkas yra Vengrijos mokslų akademijos narys, Vengrijos aukštojo mokslo akreditacinės tarybos narys. L. Koczy taip pat yra kviestinis profesorius Australijos nacionaliniame universitete, Oklando technologijos universitete (Naujoji Zelandija), Helsinkio universitete (Suomija), Murdocho universitete (Australija), Naujojo Pietų Velso universitete (Australija), J. Keplerio universitete (Austrija), Trento universitete (Italija), Tokijo technologijos institute (Japonija), Pohang mokslo ir technologijų institute (Pietų Korėja), Daliano jūrų universitete (Kinija).

L. Koczy taip pat aktyviai bendradarbiauja su KTU Panevėžio technologijų ir verslo fakultetu, yra parašęs mokslinių straipsnių kartu su fakulteto dėstytojais bei yra Vadybos magistrantūros studijų programos modulio – Verslo analitika – bendraautorius.

Kovo mėnesį į Panevėžį taip pat atvyksta dėstytojas Susumu Nakagawa iš Tokijo, kuris ves japonų kalbos pradmenų kursus. Dalyviai įgis žinių apie Japoniją ir jos kultūrą bei turės unikalią galimybę naujai išmoktus dalykus pritaikyti bendraujant su dėstytoju iš Rytų Azijos.

Susumu Nakagawa jau daugybę metų keliauja po Europos universitetus ir dėsto japonų kalbą. Moksleiviams, kurie ateityje svajoja studijuoti Rytų šalių kalbas, KTU PTVF organizuojami japonų kalbos kursai – puiki proga susipažinti su Azijos kalbų mokymosi ir kultūros ypatumais.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: