KTU studentui – nacionalinis kelialapis į Japoniją

Kauno technologijos universiteto Panevėžio technologijų ir verslo fakulteto (KTU PTVF) magistrantas Giedrius Liaučys, sukonstravęs robotą „Ciongs“, ir dalyvavęs olimpiados „Robotiada 2017“ rungtyje „3kg Sumo“ laimėjo nacionalinį kelialapį į Japoniją. Tokie kelialapiai Lietuvoje paskirti tik du.

„Robotą pradėjau surinkinėti prieš penkerius metus – 12-oje gimnazijos klasėje, tačiau dėl išteklių stygiaus robotą galėjau pabaigti tik prieš pusmetį. Tokio roboto gamyba ne tik techniškai sudėtinga, bet ir reikalauja didelių finansinių resursų. Konkurencingo roboto detalių rinkinio kaina prasideda nuo 2 tūkstančių eurų“, – pasakojo G. Laučys.

Kelialapis buvo laimėtas „Baltic Robot Sumo“ varžybose – tai Baltijos šalių renginys, skirtas tarptautinio renginio, kuris vyksta Japonijoje „International Robot Sumo“ atrankai.

Studentas domisi robotais nuo 8-tos klasės, o įvairiose robotų varžybose Lietuvoje ir už jos ribų dalyvauja nuo 2009-ųjų. Pasak jo, Lietuvoje šiuo metu yra tik du tokio tipo veikiantys robotai.

Veda robotikos užsiėmimus moksleiviams

KTU PTVF magistrantas G. Laučys ne tik studijuoja, konstruoja robotus, bet ir veda robotikos užsiėmimus Panevėžio regiono moksleiviams – jis yra technologijų mokymo centro (TMC), įsikūrusio KTU PTVF robotistų būrelio mokytojas. Jo vadovaujami moksleiviai šių metų „Robotiadoje“ laimėjo visas prizines vietas „Free style“ rungtyje.

„Tai – rungtis, kurioje nėra jokių techninių apribojimų robotui, čia svarbiausia pati idėja, kūrybiškumas, o ne roboto greitis ar galia“, – aiškino G. Liaučys.

Minėtoje „Robotiados“ rungtyje prizininkais tapo Robotikos akademijos būrelio lankytojai: Skaistė Kairytė ir Vasarė Pilkaitė su robotu „Piliulinis tabletatorius 30003“, kuris yra skirtas atminties sutrikimų turintiems žmonėms (pavyzdžiui, gali dalinti vaistų dozes), Matas Matula su robotu „Candy Grabber“ ir Paulius Jasėnas su robotu „Guitar+“ (žaislinė gitara, integruota į tikrą).

TMC būrelio moksleivis Kornelijus Petronis iš Subačiaus gimnazijos rungtyje „iRobot“ su savo robotu, perdarytu iš siurblio, iškovojo trečiąją vietą.

Didžiausia robotikos šventė Lietuvoje

2017 metų jubiliejinė 5-oji „Robotiada“ truko dvi dienas. Per jas vyko FLL varžybų finalas, robotikos entuziastų varžybos, įmonės pristatė savo technologijų inovacijas prekių ir paslaugų srityje, varžėsi dronai. Vyko įvairios dirbtuvės, kuriose buvo galima išmėginti įvairius robotus ir technologinius sprendimus.

„Robotiada“ – didžiausia robotikos šventė Lietuvoje, kurios metu vyksta robotikos olimpiada ir žinomiausios pasaulyje „First LEGO League“ varžybos. Renginys organizuojamas 5 metus iš eilės ir kasmet pritraukia vis didesnį dalyvių ir žiūrovų būrį. Tai – vieta, kur susitinka robotika besidomintys bendraminčiai nuo 3 iki 99 metų. Renginio tikslas – populiarinti STEM mokslus Lietuvoje (mokslas, technologijos, inžinerija, matematika) bei suburti naujausiomis technologijomis besidominčią bendruomenę.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: