Kultūros puoselėtojai dirba daugiau nei dvigubai didesniu krūviu

Anykščių rajono muziejininkai patenkinti išaugusiu lankytinų kultūrinių vietų ir erdvių populiarumu. Tačiau darbų apimtys tokios, jog atokvėpio laukiama kaip išganymo…

„Pirmiausia, mums, norintiems bendraut su kiekvienu lankytoju, tapo aišku, jog turime keistis arba didinti darbuotojų skaičių. Jeigu pernai per tą patį laiką bendravai su 3 tūkstančiais, tai dabar – turi kalbėtis su 6-7 tūkstančiais lankytojų. O mūsų yra tiek pat. Tampa aišku, kad tai jau sudėtinga. Labai lengva būtų tiktai nuplėšti bilietukus ir leisti vaikščioti po ekspozicijas, bet mes norime ir gyvo bendravimo, o tuo pačiu ir grįžtamojo ryšio. O staiga atrasti žmones, kurie ateitų, kurie prisidėtų, kurie dirbtų kartu – nėra taip paprasta“, – kalbėjo Antano Vienuolio – Žukausko memorialinio muziejaus direktorius Antanas Verbiskas.

Pakalbintas turistas iš Panevėžio pasakojo, kaip jį sužavėjo Jono Biliūno sodybos muziejininkė. „Tereikėjo paklausti kažkokios smulkmenos ir pokalbis pasisuko apie viską: apie rašytojo padarytas rašybos klaidas rankraščiuose, apie garsųjį rusų aiškiariagį Rasputiną, į kurį vienoje nuotraukoje dėl lygos panašus kūrėjas, apie jo gimines, apie namo padėtį sodybvietėje ir dar daug apie ką“, – po apsilankymo Jono Biliūno muziejuje gražiais įspūdžiais dalinosi panevėžietis.

Maždaug pusė Medžių lajų taką lankančių turistų domisi ir kultūriniu Anykščių krašto palikimu.

nyksciai

 


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite:

Leave a Reply

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *