Kūno sudėtis ir mitybos būklė Panevėžio ligoninės hemodializės ir nefrologijos skyriaus pacientams yra įvertinama šiuolaikišku bioelektriniu impedansu

Pradėję dializuotis žmonės išgirsta terminą „sausas svoris“, tad dažnam kyla klausimas – kas tai yra ir kodėl būtina žinoti apie skysčių balansą jo organizme? Sausas svoris – tai Jūsų kūno svoris, kuris turėtų būti be skysčių pertekliaus organizme. Šis svoris visuomet matuojamas ir skaičiuojamas pacientams, siekiant žinoti, kiek skysčių jis sukaupė tarp dializių procedūrų ir kiek jo reikės pašalinti per kiekvieną procedūrą. Sausas Jūsų svoris laikui bėgant gali kisti.

Respublikinės Panevėžio ligoninės Hemodializės ir nefrologijos skyriuje gydomiems ligoniams nuolat matuojamas sausas svoris. Tam tikslui ligoninė neseniai įsigijo In Body S 10 aparatą, kuriuo yra atliekama bioelektrinio impedanso analizė. Tai – paprastas ir neinvazinis metodas, leidžiantis netiesiogiai įvertinti kūno sudėtį ir mitybos būklę. Visi šio skyriaus specialistai puikiai yra įvaldę naujas technologijas ir įgytas žinias profesionaliai taiko kasdieninėje praktikoje.

Apie naujojo impedanso galimybes, darbo specifiką ir teikiamą naudą pacientui bei gydytojui specialistui kalbamės su šio skyriaus gydytoja nefrologe Rasa Šriupšiene:„Skysčių perteklius yra gan dažnas reiškinys lėtine inkstų penktos stadijos liga sergantiems pacientams ir šis perteklius gali sukelti daug įvairiausių komplikacijų – pablogėjusias arterines kraujo ligas, aritmijas, širdies nepakankamumą, kairiojo skilvelio hipertrofiją ir kt., o visos šios komplikacijos didina pacientų mirtingumą. Mūsų, gydytojų, tikslas – suteikti pacientams gydymą, kad jie kuo ilgiau gyventų ir mėgautųsi gyvenimo kokybe. Taigi, gydymo procese pagrindinė mūsų užduotis – nustatyti žmogui skysčių perteklių ir procedūros metu jį pašalinti. Taip pacientams yra nustatomas sausasis svoris. Iki šiol šį sausąjį svorį pacientams nustatydavome remdamiesi klinikiniais tyrimais – apžiūra, arterinio kraujo spaudimo parodymais, edemų atsiradimu kojose, rentgenologinio krūtinės ląstos tyrimo duomenimis ir pagal visus šiuos klinikinius parametrus nustatydavome sausąjį svorį. Atvykusius dializuotis pacientus visuomet sveriame ir nustačius, kad jo organizme yra skysčių perteklius, jį pašaliname procedūros metu (šis procesas vadinamas ultrafiltracija). Labai džiaugiamės, kad mūsų skyriui buvo nupirktas bioimpedansos aparatas, kuris labai pagerino ir paspartino mūsų darbą ir palengvino šią procedūrą pacientams. Tai – analizės metodas, kuris nustato žmogaus kūno sandarą – raumenų masę, riebalinę masę, intraląstelinį ir ekstraląstelinį skystį organizme. Šis tyrimas yra saugus, greitas (trunka tik 2 min.), lengvas ir labai efektyvus – ant rankų pirštų ir kojų čiurnų yra pritvirtinami elektrodai ir užrašomi duomenys, kuriuos užfiksuoja šis aparatas. Vėliau specialių formulių pagalba yra vykdomi skaičiavimai, kurie ir parodo skysčių kiekį organizme. Visa tai atliekama tam, kad būtų išvengta galimų komplikacijų pacientui, nes perteklinis skysčių kiekis žmogaus organizme didina kraujo spaudimą, sukelia įvairias aritmijas, blogina širdies darbą. Subalansavus skysčių kiekį organizme, galima saugiai atlikti visas būtinas gydymo procedūras“.

Didžiuojamės, kad Respublikinės Panevėžio ligoninės Hemodializės ir nefrologijos skyriuje dirba kompetetinga gydytojų specialistų ir bendrosios praktikos slaugytojų komanda, kuri pilnai užtikrina tinkamą įgūdžių pritaikymą ir gali pasiūlyti pacientui aukščiausios kokybės paslaugas bei stengiasi ne tik pagerinti lėtinių ligų sukeliamą diskomfortą, bet ir apgaubti pacientą visapusišku rūpesčiu. Hemodializės ir nefrologijos skyrius savo darbe taiko ne tik modernias šiuolaikiškas technologijas, bet ir pilnai užtikrina pacientų saugumą.

 VšĮ Respublikinės Panevėžio Ligoninės informacija     


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: