unsplash.com nuotr.

Kuo išskirtinė atrankos forma – galvų medžioklė?

Naujų darbuotojų galima ieškoti įvairiais metodais: pagal rekomendacijas; viešinant darbo skelbimus, kurie yra skirti daugiausia aktyviems kandidatams, ieškantiems darbo; stengiantis pasiekti pasyvius kandidatus, kurie šiuo metu tikslingai nesidairo naujų karjeros galimybių, per socialinius tinklus ir pan. Šiame spektre galvų medžioklė yra būtent pastangos surasti ir sudominti kandidatus, kurie darbo rinkoje vadinami talentais – didesnių nei vidutinių gabumų ir gebėjimų darbuotojus.

Kokių įgūdžių reikia, norint efektyviai vykdyti galvų medžioklę, ir kuo išskirtinė ši atrankos forma? Kodėl darbdaviams svarbu tam tikrose atrankose naudoti būtent šį metodą?

Kas yra galvų medžioklė?

Vadinamoji galvų medžioklė, arba talentų medžioklė, angliškai Headhunting, dažniausiai taikoma, kai reikia rasti ir pritraukti patyrusius, aukščiausio lygio specialistus, vadovaujančius asmenis. Paprastai tokie žmonės patys aktyviai darbo neieško, jie beveik nuolat sulaukia įvairių darbo pasiūlymų, tad turi galimybę rinktis, o tai reiškia, jog dėl jų dėmesio reikia konkuruoti itin profesionaliai ir turėti svarių argumentų.

Kuo šis metodas išskirtinis?

Iš esmės, aukščiau aprašytas apibrėžimas ir atskleidžia svarbiausią aspektą, kuo išskirtinė galvų medžioklė kaip atrankų forma – darbuotojai, kuriuos siekiama tokiu būdu pritraukti, yra vieni labiausiai geidžiamų rinkoje, ir tuo pačiu jie nėra suinteresuoti naujo darbo paieška.

Lyginant su kitomis personalo atrankų formomis, skiriasi ir talentų medžioklėje naudojami įrankiai bei metodai.

Vykdant galvų medžioklę, konkrečiai žinoma, kokio asmens norima į konkrečią darbo vietą, arba pasirenkami keli tokie asmenys ir bandoma pritraukti bent vieną iš jų. Tokiose atrankose užduotys gali būti skiriamos, tačiau, skirtingai nuo aktyvių kandidatų, darbdaviams reikia skirti daugiau dėmesio sudominant pasyvius kandidatus dalyvauti atrankoje, taip sudominti juos ir išlaikyti susidomėjimą, kad užduočių ar testų atlikimas nesumažintų jų motyvacijos.

Skiriasi ir bandymas užmegzti ryšį. Jeigu bandant pritraukti mažiau patyrusius specialistus gali būti apsiribojama viena žinute ar skambučiu, ir kandidatui į ją neatsakius daugiau stengiamasi netrukdyti, tai galvų medžioklėje nevengiama būti atkakliam – žinoma, išlaikant profesionalumą ir mandagumą. Su talentais kontaktuojama tiesiogiai, prireikus palaukiama, vėl kontaktuojama, kviečiama kavos aptarti lūkesčius. Žinutės turinys kiek įmanoma individualizuojamas, vietoje teksto formato siunčiami video pranešimai, jau nuo pat pirminio kontakto į komunikaciją įtraukiami samdantieji vadovai ir pan. Stengiamasi kuo labiau atkreipti kandidato dėmesį, sudominti ir įtraukti.

Vykdant galvų medžioklę, ypatingai svarbu, kad atrankų specialistas labai gerai išmanytų kalbinamo kandidato darbo specifiką, terminologiją, svarbiausius aspektus. Jeigu laisvai rinktis galintis ir savo vertę žinantis kandidatas mato, kad atrankų specialistas prastai supranta, apie ką kalba, tokia pažintis baigiasi labai greitai.

Tad tuo pačiu svarbu, kad personalo specialistai nuolat sektų kintančias rinkos tendencijas, darbuotojų lūkesčių dinamiką. Tuomet jie žino, kokias vertes tikslingiausia šiuo metu teikti labiausiai geidžiamiems kandidatams, o taip pat kaip efektyviausiai atstovauti darbdavį, prisidedant prie pozityvaus jo įvaizdžio kūrimo.

Jeigu Jus domina galvų medžioklės paslauga, daugiau sužinoti galite Emplonet.lt svetainėje.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: