Pixabay nuotr.

Kuo praktiškesni BMW hibridai?

BMW hibridai – tai aukščiausios klasės lengvieji automobiliai, kurie, naudodami vien elektros energiją, gali nuvažiuoti per pusšimtį kilometrų. O jei vairuotojas labai patyręs, jis šį automobilį gali juo nuvažiuoti ir daugiau nei šešiasdešimt kilometrų. BMW hibridų gamintojai tikina, jog artimiausioje ateityje jų automobiliai varomi vien elektra galės įveikti ir visą šimtą kilometrų.

Kokiu principu veikia hibridinio automobilio variklis?

Didžiąją dalį energijos hibridinis automobilis sunaudoja tuo metu, kai varikliui prireikia mašiną išjudinti iš stovėjimo vietos. Tada veikia elektra varomas variklis, o vidaus degimo variklis įsijungia tada, kai reikiama inercijos jėga jau būna sukurta. Šis veikimo principas ypač puikiai išryškėja tada, kai mieste tenka nuolat stabdyti šviesoforais reguliuojamose sankryžose bei kitose vietose. Ir važiuojant užmiestyje hibridinės technologijos parodo savo naudingumą, nes kinetinę transporto priemonės energiją paverčia elektra ir tokiu būdu nuolat papildo akumuliatorių. Tai reiškia, jog didelė dalis nuvažiuojamo atstumo įveikiama nesudeginus nė mililitro skystojo kuro net ir tada, jei važiuojama dideliu greičiu.

Kokie yra hibridinio automobilio privalumai lyginant su įprastiniu automobiliu?

Hibridiniai automobiliai yra praktiškesni už įprastinius automobilius ne tik todėl, kad mažiau sunaudoja degalų, bet ir jų aptarnavimas kainuoja pigiau. Šio tipo automobiliai turi žymiai mažiau brangių ir greitai dylančių detalių. Hibridinis automobilis neturi sankabos mechanizmo, generatoriaus ir variklio paleidimo mechanizmo, nė viena hibridinė detalė nenaudoja hidraulinio skysčio, todėl joms nereikia priežiūros. Be to, visi hibridiniai automobiliai stabdo elektriniu varikliu, vos tik prisilietus prie stabdžių pedalo variklis virsta generatoriumi, o elektrinė jėgainė jokių išlaidų nepareikalauja.

Kaip garantuojamas keleivių saugumas hibridiniame automobilyje?

Hibridinių automobilių akumuliatoriai yra sumontuoti po galinėmis sėdynėmis, ta vieta yra laikoma pačia saugiausia automobilyje. Jei toks automobilis ir papuola į rimtesnę avariją, aukštos įtampos elektros srovės tiekimas nutrūksta tą pačią akimirką, kai iššoka paviršiun saugos oro pagalvės. Negana to, ir pačiuose akumuliatoriuose yra įdiegti specialūs davikliai, kuriems užfiksavus nors menkiausią srovės nutekėjimą, elektros tiekimas akimoju sustabdomas.

Kiek ilgai tarnauja hibridinių automobilių akumuliatoriai?

Šio tipo automobilių baterijoms suteikiama net šešerių metų garantija. Be to, hibridinių automobilių sistemos kuo puikiausiai veikia net ir gana šaltomis žiemomis, nes mašinos borto kompiuteris nepaliaujamai seka, kad akumuliatoriai neišsikrautų. Tuo tarpu benzininis variklis nepriekaištingai šildo mašinos saloną net ir pačiomis žvarbiausiomis ir nepalankiausiomis lauko oro sąlygomis.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: