Kupiškio rajone – bendruomenių susitikimai

Susitikime su Kupiškio rajono Alizavos bendruomenės „Saugi kaimynystė“ grupe dalyvavo Alizavos seniūnijos seniūnė Raminta Ribokaitė, Kupiškio rajono Alizavos bendruomenės pirmininkas Bronius Kaminskas. Daugiausia dėmesio skirta aktualiausioms bendruomenės problemoms.

Panevėžio apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kupiškio rajono policijos komisariato Viešosios policijos skyriaus Prevencijos poskyrio viršininkas pristatė Kupiškio rajono policijos komisariato 2014 m. veiklos ataskaitą, apibūdino 2015 m. policijos veiklos prioritetus. Ragino gyventojus nelikti abejingus, netoleruoti nusikalstamų veiklų ir aktyviau jungtis į bendruomenes, puoselėjančias saugios aplinkos kūrimą.

Kupiškio rajone nerimą savižudybės. Bendruomenės pareigūnė Gintarė Šližytė pateikė Kupiškio rajono policijos komisariato veiklos teritorijoje savižudybių ir ketinimų žudytis statistinę apžvalgą, išvardijo teritorijas, kuriose užfiksuota daugiausia nelaimių. Aptarė ir metų laikų įtaką savižudybėms, padidėjusios rizikos amžių. Bendruomenės pareigūnė drauge su psichologais parengė ir pristatė gyventojams situacijų aptarimus, bendravimo su ketinančiais žudytis situacijų modelius, pabrėžė, kaip atpažinti savižudybės rizikos ženklus dar prieš įvykstant nelaimei ir kaip tam užkirsti kelią. Alizavos seniūnė tikino, kad Kupiškio rajono policijos komisariato kartu su psichologais parengtas savižudybių prevencijos informavimo modelis bus tęsiamas ir kitose Alizavos bendruomenėse ir siekiama gerokai sumažinti savižudybių.

Dažna problema mažuose miesteliuose – gyvūnų nepriežiūra. Susirinkimo metu Alizavos apylinkės tyrėja Gintarė Stukaitė kartu su seniūne Raminta Ribokaite priminė Kupiškio rajono savivaldybės administracijos

2013 m. rugpjūčio 2 d. įsakymu Nr. ADV-503 patvirtintas „Gyvūnų globos, laikymo ir priežiūros Kupiškio rajone taisykles“. Seniūnė ragino mylėti ir prižiūrėti savo augintinius, o prieš įsigyjant gyvūną – gerai apsvarstyti, ar galima suteikti tinkamas sąlygas, prisiimti atsakomybę. Tyrėja G. Stukaitė skatino užtikrinti laikomų gyvūnų priežiūrą, nesukelti pavojaus kitų asmenų sveikatai ir gyvybei, pasirūpinti vaikų ir kaimynystėje gyvenančių žmonių saugumu.

Bendruomenės pareigūnė G. Šližytė lankėsi Kupiškio rajono Subačiaus miestelio bendruomenės, „Saugi kaimynystė“ susirinkime ir pristatė šios bendruomenės ir policijos bendradarbiavimo 2014 m. veiklą, kartu pasiektus rezultatus. Ji kalbėjo gyventojams apie jų teritorijoje 2014 m. policijoje gautus kvietimus į įvykių vietas, jų klasifikaciją. Gyventojai informuoti, kad Kupiškio rajono policijos komisariatas vykdo savižudybių prevenciją ir kviečia bendruomenių gyventojus į informacinius susirinkimus, diskusijas, praktinių modelių aptarimus.

G. Šližytė pristatė Kupiškio rajono policijos komisariato, Kupiškio rajono savivaldybės administracijos ir psichologų parengtą bendrą prevencinę programą „STOP smurtui artimoje aplinkoje 2015“ skirtą Kupiškio krašto bendruomenėms ir paragino gyventojus aktyviai lankytis Kupiškio rajono policijos komisariato pareigūnų organizuojamose susitikimuose, drąsiai reikšti savo nuomonę, spręsti problemas ir kartu numatyti bendradarbiavimo kryptis.

 

Karolina Miganovičienė


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: