Kupiškio rajono policijos pareigūnas – ralio laimėtojas

Panevėžio apskrities VPK Kupiškio rajono policijos komisariate jau kelerius metus dirbantis pareigūnas Marius Žiukelis kolegoms yra žinomas ne tik kaip atsakingai vykdantis savo pareigas, tačiau kaip ir ralio entuziastas.

Rugpjūčio 6-7 dienomis Rokiškyje vykusiame trečiajame Lietuvos ralio čempionate ir trečiajame Lietuvos ralio sprinto čempionato etape „Samsonas Rally Rokiškis“ pasižymėjo ir minėtasis pareigūnas. Marius Žiukelis savo klasėje (LARC9) užėmė pirmąją vietą ir buvo palydėtas gausiomis ovacijomis bei sveikinimais.

M. Žiukelis savo pareigūno karjerą pradėjo 2013 m. Kaune, Viešojo saugumo tarnyboje prie VRM, o 2016 m. tapo Kupiškio policijos pareigūnu. Vyras savo pasirinkimą tapti policijos pareigūnu įvardija kaip „šeimos relikvija“, kuri perduodama iš metų į metus. Mariaus tėtis policijoje dirbęs daugiau nei 35-erius metus, paskatino sūnų rinktis šį kelią. Vaikinas teigia, jog šis darbas jam patinka, jį džiugina puikūs santykiai su viršininku ir vadovybe, kurie jį palaiko.

Prakalbus apie aistrą automobiliams, M. Žiukelis dalijosi prisiminimais su šypsena. Vaikinas pasakoja, jog viskas prasidėjo dėka tėčio, kuris pirmasis jį supažindino su automobilių sportu, jam esant dar visiškai mažam. Būnant šešerių, Marius dalyvavo pirmosiose autokroso varžybose, pats sėdėjo prie vairo. Šią veiklą pareigūnas tęsė apie 20 metų, tačiau vėliau nusprendė pereiti prie automobilių ralio. Susipažinęs su savo šturmanu, vaikinas įsigijo pirmąjį  BMW markės automobilį, prie kurio sunkiai dirbo. Pilnai pasiruošęs, prieš trejus metus jis sudalyvavo pirmosiose automobilių ralio varžybose „Winter Rally“. Šios varžybos buvo sėkmingos, todėl paskatino M. Žiukelį siekti didesnių tikslų.

Paklausus apie įgytus įgūdžius ralyje ir jų panaudojimą tarnybos metu, vaikinas tvirtai teigė, jog visos patirtys padeda kaip galima kokybiškiau atlikti pavestą darbą. Gebėjimas valdyti automobilį lyjant, sningant ar keliui pasidengus slidžia danga, leidžia laiku atvykti į įvykio vietą, nevėluoti. M. Žiukelis dalinasi: „kadangi vykstu ne vienas, su kolega, jaučiu atsakomybę, kad tai ne ralis ir dalyvauju viešajame eisme, todėl privalau greitai ir saugiai nuvykti į vietą“. Vaikinas juokiasi, kad visi kolegos puikiai žino ir supranta, kad vairuoti jis moka, tad atėjus į pamainą dažnai išgirsta „Mariau, imk raktelius“.

Pareigūnas M. Žiukelis teigia, kad laimėjimas „Samsonas Rally Rokiškis“ jam yra aukščiausias ir jis neketina sustoti. Pats sako nemanantis, kad nori nuo jo pabėgti toliau, tačiau susiklosčius nenumatytoms aplinkybės, mielai dalyvautų ir kaip žiūrovas.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: