freepik.com nuotr.

Kur pirkti ortakius už mažesnę kainą?

Ne visi žino, kaip svarbu tinkamai vėdinti namus. Maisto kvapai, sklandantys namuose ilgai po gaminimo, taip pat apsinuodijimas anglies monoksidu dažniausiai yra vėdinimo svarbos nepaisymo pasekmė. Vėdinimo kanalai yra svarbus vėdinimo sistemos elementas. Ką reikia žinoti apie oro vėdinimo sistemą namuose?

Pagal galiojančias technines sąlygas, kurias turi atitikti pastatai ir jų vieta, žmonėms skirtose patalpose be atidaromų langų turėtų būti įrengta mechaninė arba gravitacinė ventiliacija gyvenamuosiuose namuose.

Be to, oro mainai reikalingi technologiniais, saugos ir sveikatos sumetimais vonios kambariuose, tualetuose, virtuvėse, katilinėse ir pagalbinėse patalpose be langų. Bute ar name oro srautas taip pat turėtų būti užtikrintas iš kambarių į virtuvę, taip pat į vonios kambarius ir tualetus.

Vėdinimo įrengimas: svarbiausi elementai

Praktikoje gravitacinę vėdinimo sistemą, pagamintą pagal aukščiau nurodytus reikalavimus, sudaro visose patalpose įrengti difuzoriai, į kuriuos patenka grynas oras, ir vertikalūs vėdinimo kanalai, į kuriuos yra įvadai virtuvėje, vonios kambariuose, tualete, katilinėje ir patalpose be langų.

Vėdinimo kanalai: kiek ir kokio dydžio?

Vėdinimo kanalų skaičius priklauso nuo patalpų, iš kurių turi būti pašalintas oras, Gravitacinio vėdinimo atveju kiekvieną patalpą turi aptarnauti atskirai vėdinimo kanalai – ortakiai.

Būdingi gravitacinių vėdinimo kanalų matmenys gyvenamųjų namų statyboje yra 14 x 14 cm. Tai yra mažiausi leistini matmenys. Jei patalpa yra viršutiniame aukšte, o kamino aukštis su vėdinimo kanalais tik 2-3 m, tinka didesni matmenys: 14 x 20 cm ar net 14 x 27 cm.

Jei vėdinimas yra mechaninis su ištraukiamuoju ventiliatoriumi, esančiu ortakio gale, tai gali būti įprasta kelioms patalpoms. Tuomet dažniausiai naudojami lakštinio metalo vėdinimo kanalai. Jų matmenys priklauso nuo naudojamo ventiliatoriaus parametrų – jo sąnaudų ir slėgio – ir juos turėtų apskaičiuoti įrengimo projektuotojas.

Norint įsigyti ortakius už mažesnę kainą ir gauti montavimo eigą, verta kreiptis į specializuotus atstovus, kuriuos rasite internete. Norėdami tai padaryti, turite išsiųsti užsakymą ir susisiekti su vadybininku. Be to, svetainėje klientai gali savarankiškai pateikti užsakymą ir iš karto gauti visą užsakymo kainą.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: