Linos Kovalevskienės nuotr.

Kūryba tiesia draugystės tiltus

Rugsėjo 12 d. Utenos A. ir M. Miškinių viešosios bibliotekos galerijoje džiaugtasi ignalinietės dailininkės Nijolės Trinkūnienės tapybos paroda „Gimtinės spalvų palytėta“. N. Trinkūnienės kūryba uteniškiams pristatoma jau ne pirmą kartą. Ignalinos kraštui ji atstovavo ir keliuose čia organizuotuose dailės pleneruose, kur surado naujų bičiulių, išgyveno malonių ir naudingų patirčių.

Ryškiomis spalvomis tiesiog trykštančioje parodoje  – šviesūs aukštaitiški peizažai, natiurmortai, tirštai žydinčių gėlių nuotaikingi pliūpsniai bei brangios ir mielos Paringio, Palūšės bažnytėlės,  Naujojo Daugėliškio, Bėčionių, Tverečiaus kaimų fragmentai. Yra ir šią vasarą, ir anksčiau tapytų darbų, dauguma pleneruose sukurti.

Į parodą susirinkusiems autorė trumpai papasakojo apie savo kelią į tapybą. Nuo spalvotų pieštukų Triburčių kaime iki aliejinių dažų, su kuriais susipažino Naujojo Daugėliškio vidurinėje mokykloje. Tuomet čia  buvę trys žinomi jaunieji dailininkai – ji, Diana Nikitina ir Gintautas Matkevičius (visi ir dabar su daile susiję). Šiai trijulei kliūdavo  pasireikšti meniniuose darbuose: stendų apipavidalinimas, šventiniai užrašai,  naujametinių karnavalų puošyba ir kt. Nors daug sportavusi mergina po mokyklos baigimo pasirinko studijuoti fizinį lavinimą ir geografiją, tačiau meilė dailei niekur nedingo. Likimo ir Dievo nutiesti keliai atvedė ten, kur moteris suprato seniai turėjusi būti. Baigusi persikvalifikavimo studijas, pagaliau pasijuto savo vietoje. Kadangi pagrindinė mokytojos ekspertės veikla yra darbas Ignalinos rajono švietimo ir sporto paslaugų centro Dailės studijoje, tai tapymui lieka vasaros atostogos, kartais savaitgaliai, o mūzos būna draugiškiausios vakarui atėjus. Tapymas, kaip sakė Nijolė, jai ir džiaugsmas, ir meditacija, ir pokalbis su Dievu, o parodos – tai pirmiausia geros emocijos, malonūs susitikimai, dalijimasis ir nauja energija. Visur ir visada ji skleidžia gerą žinią apie savo kraštą. ,,Labai myliu Ignaliną, nepaprastą jos aurą, žmones, gera man joje gyventi ir kurti…“,– sako menininkė.

Autorė dėkojo uteniškiams ir į renginį atvykusiems ignaliniečiams. Džiaugėsi, kad dalyvaudama pleneruose  turėjo galimybę labiau pažinti Utenos kraštą, atrado naujų bičiulių, patyrė organizatorių ir bendruomenės žmonių didelį rūpestį, dėmesį,  svetingumą.

Nijolę sveikino ir už gražią parodą dėkojo  bibliotekos Vartotojų aptarnavimo skyriaus vedėja Beatričė Navarskaitė, taip pat plenerus kuruojanti ir juose dalyvaujančius menininkus globojanti, daugelį jų gerai pažįstanti Utenos rajono savivaldybės administracijos Kultūros skyriaus vyriausioji specialistė Regina Skomskienė. Vienas iš rugpjūčio mėnesį Kirdeikiuose vykusio tapybos plenero  organizatorių dailininkas Gintaras Gesevičius dalijosi dar šviežiais  prisiminimais ir sakė, kad  jo svajonė apie kaimyninių rajonų dailininkų bendravimą,  dalijimąsi kūryba pildosi. Gražių palinkėjimų parodos autorei išsakė jos spalvingais paveikslais žavėjęsi  dailininkas akvarelistas Eugenijus Nalevaika, Utenos kraštotyros muziejaus direktorė Jovita Nalevaikienė, kolegė dailės mokytoja Dalia Puodžiukienė ir kt. Smagu buvo pasimatyti, pabendrauti, šiltai apkabinti. Uteniškiai parodą galės aplankyti iki rugsėjo pabaigos.

Lina Kovalevskienė


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: