Kūrybinėse dirbtuvėse pristatė projektinius pasiūlymus atgaivinant Biržų erdves

Vasario 18 d. Biržų rajono savivaldybės administracijos direktorius Vidas Eidukas, Architektūros ir urbanistikos skyriaus vedėja Loreta Munikienė bei šio skyriaus vyriausiasis specialistas Dalius Mikelionis dalyvavo Kauno technologijos universitete vykusiose projekto „Išmanusis miestas“ kūrybinėse dirbtuvėse.

Jų metu dvylika KTU Statybos ir architektūros fakulteto komandų pristatė projektinius pasiūlymus miestų erdvėms ir objektams. Net trys būsimųjų architektų, inžinerijos, statybos, urbanistikos, kraštovaizdžio architektūros, dizaino ir kitų sričių studentų komandos dirbo rengdamos projektinius pasiūlymus Biržų miesto erdvėms.

Nagrinėjamoje teritorijoje pasirenkamas sklypas ar teritorijos zona, kuriai sukuriamas detalizuotas projektinis pasiūlymas, atspindintis miesto poreikius, finansines galimybes, realistiškus susisiekimo ir inžinerinės infrastruktūros sprendinius.

Biržų rajono savivaldybės meras Vytas Jareckas dar projekto pradžioje LR Seime vykusiame renginyje pristatė keturias teritorijas, kurios yra reikalingos biržiečiams ir rajono svečiams, bet nėra naudojamos ir pritaikytos lankyti: „Norėtume, kad jūs, kitomis akimis pasižiūrėję, pateiktumėte sprendinius, kaip šias teritorijas grąžinti miestui ir miestiečiams bei Biržų svečiams.“

Biržų savivaldybė pasiūlė būsimiesiems architektams projektuoti keletą erdvių: 14 ha laisvalaikio ir pramogų zoną Skratiškių gatvėje; Likėnų kurorto teritoriją; 9 ha ploto apleisto pramoninio rajono (buvusios pieno perdirbimo įmonės teritorija) ir buvusio pašto pastato pritaikymą J.Meko centrui ir bibliotekos reikmėms.

Projekte dalyvaujančios Kauno technologijos universiteto ir Vilniaus Gedimino technikos universiteto komandos lankėsi Biržuose, susipažino su miestu, jo istorija ir architektūra, rinko informaciją apie biržiečių socialines reikmes, infrastruktūros, planavimo problemas, įgyvendinamus projektus.

Kūrybinių dirbtuvių KTU Statybos ir architektūros fakultete metu dvi komandos skirtingai pažvelgė į buvusios pieno perdirbimo bendrovės teritoriją: viena architektų komanda siūlė teritoriją užstatyti ir  įrengti pastatuose gyvenamuosius būstus, biurus, pirmuose aukštuose įkurti amatininkų dirbtuves ir parduotuvėles, netgi įkurti prekybos vietas šviežiai vietinių ūkininkų produkcijai.

Kita komanda į šią apleistą teritoriją pažiūrėjo, kaip į tinkamą poilsiui, rekreacijai ir šventėms, akcentuojant tiesioginį ryšį su upe, kuri šiuo metu yra nustelbta nebeeksploatuojamų pramoninių pastatų. Būsimųjų architektų vizijoje ši vieta pėsčiųjų tiltais buvo sujungta su kitoje upės pusėje esančia Rotušės gatve. Komanda siūlė šioje teritorijoje pastatyti estradą ar amfiteatrą koncertams, įrengti žaidimų ir pasivaikščiojimų vietas, Agluonos pakrantėje pastatyti prieplaukas ir baidarių, valčių ar vandens dviračių nuomos punktus.

Trečioji komanda pateikė viziją, kaip pertvarkyti teritoriją Skratiškių gatvėje. Atlikę urbanistinę analizę, jie atkreipė dėmesį, kad didžioji dalis traukos objektų yra išsidėstę Vytauto gatvėje ir aplink ją, o kitos Biržų aplinkinės erdvės atlieka tik gyvenamąją funkciją. Komanda idėja buvo įtraukti ir kitas miesto dalis į kultūrinį gyvenimą ir sukurti naują, papildomą urbanistinę ašį mieste įkuriant šioje teritorijoje parką. Jame numatyta erdvė ramiems pasivaikščiojimams ir mažamečių vaikų žaidimų aikštelėms (šiame kvartale ir aplinkinėse teritorijose gyvena daug jaunų šeimų). Numatyta vieta BMX dviračių trasai bei kitokiems vyresniojo amžiaus vaikams tinkamiems žaidimams.

Savivaldybės direktorius V. Eidukas ir specialistė L. Munikienė išklausė būsimųjų architektų idėjas, davė pastabų ir pasiūlymų, tarėsi, kokios informacijos ar medžiagos jiems reikės toliau dirbant ties šiais projektiniais pasiūlymais. Kitą savaitę panašios kūrybinės dirbtuvės vyks Vilniuje, tad bus proga pamatyti ir išgirsti kitų projekto „Išmanusis miestas“ komandų pasiūlymus ir vizijas.

Biržų rajono savivaldybės informacija


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Sponsored video


Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: