Kūrybiškumo lavinimas piešiant

Kūrybiškumas – tai gebėjimas reikšti naujas idėjas, kūrybiškai mąstyti, rasti įvairių problemų sprendimo būdų. Šiais laikais darbdaviai vis labiau pabrėžia žmogaus kūrybiškumo svarbą ieškantiems darbo. Vaikai iš prigimties yra kūrybingi – juk jie kasdien atranda daug naujų dalykų, tyrinėja aplinką, įveikia sunkumus, su kuriais kasdien susiduria. Labai svarbu, kad suaugusieji neslopintų vaikų kūrybiškumo, priešingai – ugdytų. Bendraujant su vaikais reikia labai atidžiai stebėti, kalbėtis, prisijaukinti, kad „atvertų savo širdis” ir galėtų drąsiai kalbėti. Tada jie gali būti palaipsniui nukreipti viena ar kita kryptimi.

Kas atsakingas už vaikų kūrybiškumo ugdymą? 

Kaip ir kitų vaikų gebėjimus, vaikų kūrybiškumą gali skatinti arba slopinti suaugusieji. Kai kurie vaikai iš prigimties yra kūrybingi ir linkę fantazuoti, o kitus reikia žadinti kūrybiškumą. Žmonės neturėtų manyti, kad kūrybiškumas yra tik piešimo gebėjimas. Jei neturite natūralių sugebėjimų, niekada nebūsite kūrybingi. Kūrybiškumas turėtų būti suprantamas kaip kitoks ir originalus problemų, reikalaujančių sumanumo, sprendimo būdas. Kūrybingiausias vaikų amžius – iki darželio. Vėliau jis buvo slopinamas, todėl suaugusieji turėtų ateiti padėti vaikams. Visiškai nesunku pastebėti vaiką, kuris dirba su dideliu noru, kas jam patinka. Tai atsiskleidžia įvairios veiklos metu: vaidinant, piešiant, skaitant, sprendžiant uždavinius, bendraujant ir t.t. Labai greitai galima pastebėti, kad vaikui miela atlikti vieną ar kitą užduotį, tereikia jį atidžiai stebėti. Pasitaiko atvejų, kai vaikai slepiasi, nenori atsiverti arba tiesiog nedrįsta savęs atskleisti, todėl tėvų, mokytojų ar įvairių užsiėmimų vadovų užduotis – nuolat skatinti, drąsinti vaiką.

Leiskite vaikams daryti klaidas, juk iš jų mokomės

Tikėtina, kad kritikuodami vaiką užslopinsite savo vaiko kūrybiškumą. Leiskite vaikui klysti, parodykite, kad gerbiate ir palaikote jo idėjas. Neskubėkite atlikti užduoties už savo vaiką, geriau paskatinkite jį pačiam rasti sprendimą. Pavyzdžiui, jei vaikui trūksta kantrybės ir jis kviečia padėti, paprašykite vaiko dar kartą pagalvoti nepamirškite ir pasidžiaugti jo sėkme. Pasiimkite A4 formato piešimo popieriaus lapą, juodą gelinį rašiklį, paprastą pieštuką ir kuo daugiau spalvotų pieštukų pačių įvairiausių spalvų ir atspalvių. Pasidėkite popieriaus lapą prieš save, pasiimkite rašiklį ir minutę laiko neatitraukdami rankos nuo popieriaus lapo raizgykite linijų raštą. Spėliokite vaizdus, kuriuos sukūrėte ir lavinkite savo kūrybiškumą pasitelkiant piešimą. Daugiau panašių skaitinių rasite manobustas.net ir manomenas.lt, užsukite ir sužinokite ką nors naujo. 


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: