Aukštaitijos naujienosBiržai

Kviečia į knygos pristatymą su karališkų saldėsių degustacija Biržų pilies rūmuose

Balandžio 27 d. 19 val.  Biržų krašto muziejus  „Sėla“ kviečia  į Jolitos Bernotienės ir Rasos Leonavičiūtės knygos „Karalienės BONOS virtuvė“ pristatymą su karališkų saldėsių degustacija Biržų pilies rūmuose.

Kaip knygos pratarmėje rašoma, dauguma apie karalienę Boną Sforcą paklausti, „greičiausiai prisimintume tik legendą, menančią niekšingą didžiojo kunigaikščio Žygimanto Augusto motiną, nunuodijusią Barborą Radvilaitę“. Tačiau tai tik legenda… o kiek daug mes apie šią Renesanso epochos moterį nežinome?.. Šioje knygoje ir apie tai, kaip karalienė Bona padidino mūsų valstybės pajamas, praturtino visuomenės kultūrinį gyvenimą, bet ir apie tai, kad karalienė Bona „mus įkvėpė eksperimentuoti virtuvėje“ ir iš esmės pakeitė mūsų mitybos tradicijas.

Knygos pristatyti atvažiuoja viena iš autorių Rasa Leonavičiūtė, taip pat dalyvaus receptų iliustracijų autorė dailininkė Goda Balbieriūtė, o restorano „Pilies skliautai“ virtuvė Jums paruoš karališkų saldėsių pagal knygoje aprašytus receptus.

Norinčius sužinoti daugiau apie karalienę Boną Sforcą ir jos virtuvę bei paragauti karališkų skanėstų kviečiame iki balandžio 25 dienos registruotis tel. 33 390, mob. 8 655 43 845.

Siūlome perskaityti

Panevėžio naujienos

Aukštaitijos naujienos

Komentarai

Lietuvos naujienos

Kultūros naujienos

Laisvalaikis

AINA TV

Istorijos puslapiai

Bendruomenės naujienos

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Back to top button