Kviečia į paskaitą „Kinas ir vizualinė prievarta“

Panevėžio miesto dailės galerija gruodžio 10 d. 17 val. kviečia į vieno originaliausių šiuolaikinių filosofų, Vilniaus universiteto filosofijos fakulteto docento Nerijaus Mileriaus paskaitą „Kinas ir vizualinė prievarta“.

Pasak N. Milerio, antikos mąstytojas Platonas siūlė griežtai drausti prievartos tematiką mene. Platono mokinys Aristotelis, pateikęs klasikinį tragedijos žanro aprašymą, reabilitavo prievartą mene, bet griežtai reglamentavo jos formas. XX amžiuje Holivudas adaptavo Aristotelio tragedijos principus savo reikmėms ir pavertė prievartą pasilinksminimo industrijos dalimi.

Paskaitoje bus aptariama, kokius Aristotelio tragedijos principus išnaudoja Holivudas ir kaip „holivudinis aristotelizmas“ paneigiamas nekomerciniame kine.

N.Milerius yra kolektyvinio leidinio „Kinas ir filosofija“ bendraautorius. Praėjusiais metais jis išleido monografiją „Apokalipsė kine: filosofinės prielaidos“. Jo mokslinių tyrinėjimų temų laukas platus: šiuolaikinės kasdienio pasaulio teorijos, urbanistikos filosofiniai pagrindai, kino teorija ir filosofija.
Paskaitų klausytojai gaus pažymėjimus.
Bilieto kaina: 1,16 Eur, 0,58 Eur (lengvatinis).


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Sponsored video


Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: