R. Tuminas. (D. Matvejevo nuotrauka).

Kviečia į susitikimą su režisieriumi Rimu Tuminu

Šiandien, rugpjūčio 16 d. 17.15 val. bibliotekos konferencijų salėje vyks ypatingas renginys – susitikimas su legendiniu Lietuvos teatro režisieriumi Rimu Tuminu. Renginio metu režisierius papasakos apie iškiliausias aktores, sutiktas jo kūrybiniame kelyje. Prieš susitikimą vyks dokumentinio filmo „Savi keliai. Eugenija Pleškytė“ (rež. Birutė Vyšniauskaitė, Valdas Vabaliauskas) peržiūra.

Rimo Tumino vardas – puikiai pažįstamas teatro mylėtojams Lietuvoje ir užsienyje. Ne vieną dešimtį spektaklių pastačiusio režisieriaus darbai buvo rodomi  įvairiose pasaulio teatrų scenose. Daugelis jo statytų spektaklių pelnė prestižinius apdovanojimus tarptautiniuose teatro festivaliuose. R. Tuminas buvo įvertintas Lietuvos nacionaline kultūros ir meno premija, už indėlį į tautinę kultūrą jam buvo suteiktas Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino ordino Komandoro kryžius.

Šį kartą režisierius pristatys ne savo kūrybą, bet iškilias aktores, su kuriomis jam teko dirbti. Viena iš jų – Eugenija Pleškytė, kurios kelią ir darbus atspindintis filmas bus demonstruojamas susitikimo pradžioje.

Filmą taip pat galite pasižiūrėti LRT svetainėje.

Linkime nepamirštamų įspūdžių!

Renginys iš projekto „Literatūros ir kino dienos bibliotekoje  XII“.

Projektą finansuoja Panevėžio miesto savivaldybė ir Lietuvos kultūros taryba.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: