Kviečia panevėžiečius laisvalaikį leisti kartu

Jau nuo spalio 12 dienos startuoja Panevėžio miesto savivaldybės viešosios bibliotekos vykdomas projektas „3D: Domėkis. Dalyvauk. Dalinkis“.

Kas gi slypi po intriguojančiu projekto pavadinimu? Jis iššifruojamas gan paprastai: domėkis naujomis technologijomis, dalyvauk kūrybinėje veikloje ir dalinkis įgytomis žiniomis. Būtent naujausiomis šiuolaikinėmis technologijomis, kūrybine veikla, patirties dalijimusi, bendravimu ir bendradarbiavimu ir yra paremtos Panevėžiečiams siūlomos nemokamos projekto veiklos.

Projekto įgyvendinimo metu (2015 liepą – 2016 m. rugsėjį), bendradarbiaudami su KTU Panevėžio technologijų ir verslo fakulteto dėstytojais, studentais, „Ąžuolo“ ir „Rožyno“ progimnazijų pedagogais bei talkinant savanoriams, vykdysime kelių tipų edukacines veiklas, skirtas visiems panevėžiečiams – nuo moksleivio iki senjoro.

Pasiūlyti ką, turėsime visiems. Kiekvienas šio projekto ribose čia galės atrasti sau kažką įdomaus: nuo 3D modeliavimo užsiėmimų, fotografijos bei sustabdyto kadro filmukų dirbtuvių iki kompiuterinio raštingumo kursų…

„Rožyno“ progimnazijos moksleiviams skirtos matematikos, biologijos, dailės, technologijų integruotos pamokos ir neformali veikla, naudojant 3D spausdintuvą bei skenerį. Moksleiviai skatinami eksperimentuoti, mokytis šių mokomųjų dalykų projektuojant 3D daiktų modelius. Tokiu būdu siekiame didinti formalaus mokymosi efektyvumą. Šie užsiėmimai organizuojami Smėlynės bibliotekoje (Smėlynės g. 49). Vaikų literatūros skyriuje „Žalioji pelėda“ (Kniaudiškių g. 34) veiks „Ąžuolo“ progimnazijos „Jaunojo informatiko mokyklėlė“. Čia moksleiviai tobulins savo kompiuterines žinias, mokysis dirbti su teksto, grafinėmis, pateikčių kūrimo programomis, susipažins su loginiais žaidimais, tinkamu darbu kompiuteriu, saugiu internetu. Užsiėmimų metu taip pat bus naudojamos 3D technologijos – spausdintuvas ir skeneris.

Vaikams ir jaunimui „Židinio“ (Nemuno g. 76) bibliotekoje, organizuojame dvi kūrybinės veiklos. Antradieniais ir ketvirtadieniais 15:30 – 17:00 val. siūlome jiems sustabdyto kadro animacinių filmukų dirbtuves (sustabdytas kadras – tai animacijos technika, kurios pagalba fiziškai manipuliuojami objektai atrodo, jog juda patys. Objektai yra judinami mažais žingsniais tarp fotografuojamų kadrų. Sudėjus nufotografuotus kadrus į nuoseklią seką, sukuriama tikro judesio iliuzija). Čia jie susipažins su sustabdyto kadro filmukų kūrimo pagrindais, praktiškai išbandys tuos pačius kino etapus, susidurs su tais pačiais iššūkiais kaip ir tikrame kine. Trečiadieniais ir penktadieniais 15:30 – 17:00 val. vaikai ir jaunimas laukiami skaitmeninių vaizdų kūrimo ir redagavimo dirbtuvėse, kur praktiškai susipažins ir perpras meninės fotografijos pagrindus, sužinos, kaip kuriami ir redaguojami skaitmeniniai vaizdai, išmoks efektyviai naudotis skaitmeninių vaizdų kūrimo ir redagavimo programų teikiamomis galimybėmis. Šie užsiėmim
ai leis surasti bendraminčių, įdomiai praleisti laisvalaikį.

Vyresnio amžiaus žmonių laukia dviejų lygių e-raštingumo mokymai. Jie vyks Viešojoje (Kniaudiškių g. 34), „Židinio“ (Nemuno g. 76) ir Parko bibliotekose (Parko g. 37) kasdien nuo 10 iki 12 val. Jų metu padėsime išmokti dirbti teksto tvarkymo programa, naudotis Google paieškos sistema, elektroniniu paštu, Skype programa, užsiregistruoti pas gydytoją, sumokėti mokesčius, apsipirkti internetu, tvarkyti nuotraukas kompiuteriu, saugiai ir sveikai naudotis kompiuteriu ir internetu… ir dar daug kitų naudingų dalykų! Mokymai padės ne tik pagerinti senjorų e-raštingumo įgūdžius ir žinias, bet ir įveikti naujų technologijų baimes, pabendrauti su bendraamžiais.

Projektas dalinai finansuojamas projekto „Bibliotekos pažangai 2“ ir LR kultūros ministerijos lėšomis.

Daugiau apie vykdomas veiklas ir užsiėmimus galite sužinoti svetainėje www.panbiblioteka.lt. ir Facebook‘o paskyroje www.facebook.com/projektas3D, kur rasite visas projekto naujienas ir ne tik … pirmieji!

Tad kviečiame Jus susipažinti su siūlomais užsiėmimais ir dalyvauti juose! Susidomėjusius kviečiame registruotis tel. 845 420379.

 

Projekto viešinimo koordinatorė, Indrė Lašinytė


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: