Kviečia tarptautinis festivalis “Jazz fontanas 2015”

Tarptautinis vaikų ir jaunimo džiazo muzikos festivalis – konkursas “JAZZ FONTANAS 2015“ vyks Panevėžyje, Kultūros centre Panevėžio bendruomenių rūmuose (Kranto g. 28) 2015 m. gegužės 8 – 9 dienomis.

Festivalis yra tradicinis. Projektas išsiplėtė ir laiko, ir geografijos požiūriu. 2015 metais vyks jau 14 – asis renginys. Jo tikslas – džiazo muzikos propagavimas ir ateities perspektyvos kūrimas, ugdant jaunus, talentingus džiazo muzikantus, sudarant jiems sąlygas muzikuoti ir kurti kartu su profesionalais.

Per savo gyvavimo laiką festivalis susikūrė vyksmo ritualą, laiką, vietą, logotipą, šaukinį, taisykles, vėliavą, talismaną.

Projektas turi savo sklaidos jėgą – praėjusiųjų metų festivalių įtakoti susiburia nauji džiazo muzikos kolektyvai.

Festivalis yra vienintelis Lietuvoje, apimantis tokį platų vaikų ir jaunimo džiazo muzikos spektrą tiek žanriniu, tiek geografiniu požiūriu. Bendras jaunųjų menininkų kūrybinis darbas su savo mokytojais, profesionaliais muzikantais.

Projektas vyksta 3 etapais

1) 4 konkursiniai koncertai pagal amžiaus grupes;

2) įdomiausių dalyvių koncertas džiazo klube RANDEVU ir PC „RYO“;

3) laureatų apdovanojimas ir Didysis koncertas (GALA CONCERT).

Projekto metu pedagogams vyksta seminaras, kurį veda džiazo muzikos atlikėjai bei kritikai. Jie dalyvauja ir festivalio žiuri.

Projekto autorius – Rimantas Bagdonas ( Kompozitorius, džiazo atlikėjas, projekto vadovas).

Organizatoriai – Kultūros centras Panevėžio bendruomenių rūmai.

Džiazas – visuotinė aistros ir geranoriškumo kalba – jau daugiau nei šimtmetį vienija skirtingų kultūrų, religijų ir tautybių žmones, puoselėja ir stiprina bendravimą tarp įvairių grupių, skatina taikos procesus ir rodo, kiek daug mes turime bendro. Džiazas – tai galingas diplomatinis įrankis, suteikiantis Pasaulio žmonėms galimybę bendrauti ir sutarti.

Balandžio 30-ąją – UNESCO Tarptautinę džiazo dieną – mes galime prisidėti prie pasaulio vienijimo per muziką, šventinius renginius ir kitas šiai dienai skirtas veiklas. Viso pasaulio džiazo garsenybės, mokslininkai, kompozitoriai, muzikantai, šokėjai, rašytojai ir mąstytojai, kurie skleidžia grožio, dvasios ir džiazo principus, kviečia prisijungti prie šios dienos minėjimo. Tarptautine džiazo diena siekiama ne tik skatinti kultūrų tarpusavio supratimą, dialogą ir toleranciją, lyčių lygybę, bet ir didinti visuomenės informuotumą apie džiazo muzikos vaidmenį skleidžiant ir puoselėjant visuotines vertybes bei pripažinti džiazą universalia laisvės kalba.

 


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: