Pixabay nuotr.

Kviečiame dalyvauti Globėjų dienai skirtuose renginiuose

Tradiciškai pirmąjį liepos savaitgalį Lietuvoje minima Globėjų diena, kurios tikslas – padėkoti globėjams, globotojams pabrėžti jų indėlį į visuomenės gerovę, suteikti kuo daugiau informacijos gyventojams apie globą. Artėjant šiai datai – birželio 25 – 30 d. – Panevėžyje vyks Globėjų dienai skirtų renginių savaitė, kurios  metu – įvairūs susitikimai, diskusijos apie vaikų globą, jos svarbą, globėjo ir globotojo vaidmenį bei prasmingumą, viktorinos, pokalbiai su globėjais bei padėka jiems už globojamus ar jau užaugintus vaikus.

Visus besidominančius vaiko globa, norinčius daugiau sužinoti apie budinčio ar nuolatinio globotojo darbą, esamus globėjus ir jau užauginusius globojamus vaikus, kviečiame aktyviai dalyvauti renginiuose. Birželio 25 d. 14 val. Laisvės a. vyks Globėjų savaitės renginių atidarymas „Pasimatuok sparnus“. Birželio 26 d. 16 val. kino centre „Garsas“ – padėkos popietė miesto globėjams ir bendruomenei. Birželio 30 d. 10.30 val. Kristaus Karaliaus katedroje aukojamos Šv. Mišios už globėjus, jų globojamus vaikus, įtėvius, įvaikintus vaikus.

Šiuo metu Panevėžyje dirba 5 budintys globotojai, 60 globėjų bei 48 artimi giminaičiai, besirūpinantys globojamais vaikais. Šiuo metu globojami 6 nuo gimimo iki 3 m. vaikai, 44 – nuo 3 iki 12 metų ir 84 – nuo 12 iki 18 m. vaikai, iš viso globojami 134 vaikai.  Šiuo metu ypač trūksta budinčių globotojų bei nuolatinių globėjų vaikams vyresniems nei 10 metų.

Panevėžio miesto savivaldybė drauge su Panevėžio socialinių paslaugų centru kviečia panevėžiečius tapti budinčiais ar nuolatiniais globotojais bei teikti vaiko priežiūros paslaugas savo namuose.  Panevėžio socialinių paslaugų centro Globos centras  pagal bendrą globėjų ir įtėvių rengimo programą GIMK rengia budinčius ir nuolatinius globotojus. Mokymų laikotarpiu vertinami pareiškėjų gebėjimai bei pasirengimas tapti budinčiais ar nuolatiniais globotojais. Atsižvelgiant į individualias dalyvių galimybes yra parenkama  mokymų forma –- individuali ar grupinė.

Budintis globotojas – tai žmogus ar šeima, galintys laikinai globoti vaiką, kad šiam netektų atsidurti bendruomeniniuose vaikų namuose ar panašioje institucijoje. Nuolatinis globotojas  – tai žmogus ar šeima, galintys nuolatinai globoti vaiką, kuris turi sunkumų (sunkiai išgydomų, raidos ir (ar) psichikos sutrikimų, negalių, yra vyresnis kaip 10 metų ir t.t.). Norint tapti budinčiu ar nuolatiniu globotoju su Globos centru yra sudaroma tarpusavio bendradarbiavimo ir paslaugų teikimo sutartis. Savivaldybė už budinčio ar nuolatinio globotojo prižiūrimą vaiką moka atlygį.

Globėjų dėka vieniši vaikai gali gyventi šeimoje, jausti rūpestį, saugumą. Savo atsidavimu globėjai kuria draugišką, atjaučiančią visuomenę. Susidomėjote? Kviečiame susipažinti su vaikų globos galimybėmis,  išsamesnė informacija teikiama tel. + 370 671 31128 arba el. paštu monika.petukauske@paneveziospc.lt.

Komunikacijos skyrius


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: