Laurynas Kasčiūnas. ELTA / Josvydas Elinskas

L. Kasčiūnas prognozuoja, kad iki vasaros pabaigos į komendantūras užsiregistruos 5–6 tūkst. asmenų

Iki trečiadienio vakaro į karo komendantūras užsiregistravus 4 tūkst. asmenų, krašto apsaugos ministras Laurynas Kasčiūnas tikisi, kad šis skaičius iki vasaros pabaigos dar augs ir pasieks 5–6 tūkst.

„Kai pradžia prasidėjo su tokia didžiule banga ir mes tuos 3 tūkst. pasiekėme labai greitai, tai, matyt, gali būti 5–6 tūkst. Aš tokios prognozės ir toliau laikausi“, – penktadienį LRT radijui sakė L. Kasčiūnas.

Tuo metu paklaustas, ar jau žinoma, kiek iš 4 tūkst. užsiregistravusių asmenų yra tinkami į komendantūras, L. Kasčiūnas pažymėjo, kad tai paaiškės pasibaigus jų registracijai, kuri vykdoma iki šių metų rugpjūčio 31 dienos.

„Rugsėjį bus patikrinimas“, – nurodė jis.

Registracija į taikos meto karo komendantūras pradėta gegužės 1 dieną ir tęsis iki rugpjūčio 31 dienos.

ELTA primena, kad Krašto apsaugos ministerija (KAM) yra nurodžiusi, jog užsiregistravę asmenys į pratybas karo komendantūrų karinių vienetų sudėtyje bus kviečiami nuo 3 iki 10 dienų per metus. Pratybų metu ketinama užtikrinti aprūpinimą ginkluote ir ekipuote.

Karo atveju piliečiai, įtraukti į komendantūrų sąrašus ir įgiję karinių įgūdžių, padės ginti savo miestelį ar rajoną, saugos gyvenamojoje aplinkoje esančius svarbius objektus, kontrolės postus, užtikrins komendanto valandos laikymosi taisykles, dalyvaus turto rekvizicijos procese, stebės aplinką, kovos su nelegaliomis ginkluotomis grupėmis ar atliks kitas Lietuvos kariuomenės pavestas užduotis.

Taikos metu komendantiniai vienetai bus užpildyti profesinės karo tarnybos kariais, priskirtais parengto rezervo karo prievolininkais, Lietuvos šaulių sąjungos komendantiniais šauliais ir pilietiškais asmenimis. Taikos metu jų karinį rengimą užtikrins Krašto apsaugos savanorių pajėgos (KASP).

Planuojama, kad karinis rengimas karo komendantūrų kariniuose vienetuose bus pradėtas spalio mėnesį.

Karolina Konopackienė (ELTA)


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: