LaisvalaikisŽiniasklaida

Laidoje „Svarbios detalės” – dramatiškos „ankstukų“ išgyvenimo istorijos

Šiandien mes juos vadiname mažaisiais kovotojais, bet kai gimė, joks gydytojas negalėjo pažadėti, kad jie švęs gyvenimo pergalę. Mažojo Rojaus Volungevičiaus, gimusio vos 25-ą savaitę, svėrusio tik 498 g, kitaip nepavadinsi kaip tikru kovotoju. Jis su mama Lina 8 mėnesius praleido ligoninėje, 8 mėnesius pats nekvėpavo, ištvėrė 8 operacijas, jam 17 kartų buvo perpiltas kraujas.

„Kai man skubiai padarė Cezario pjūvį, nebuvo jokių garantijų, kad vaikas gyvens… Ir tik 2 procentai, kad gyvensiu aš, nes nebeveikė nei kepenys, nei inkstai“, – prisimena Rojaus mama Lina. Ji į ligoninę buvo atvežta 2011-ųjų gruodžio 31 d., likus 15 minučių iki vidurnakčio. 8 mėnesiai nerimo, baimės , tikėjimo ir ašarų, išlietų ligoninės kiemelyje. „Kai važiavome namo iš ligoninės galvojau, kad mano širdis neatlaikys! Ir ne dėl to, kad buvo daug skaudžių akimirkų – aš galvojau, jog tiesiog numirsiu iš džiaugsmo“, – „Svarbių detalių“ studijoje nuoširdžiai kalbėjo Lina.

Asociaciją „Neišnešiotukas“ Asta Speičytė Radzevičienė įkūrė susilaukusi ankstukės Margaritos, kuri nutarė pasisveikinti su pasauliu vos 26-ą nėštumo savaitę, sverdama 960 g. „Patyriau šoką, suvokdama, kad tai vyksta su manimi, kad tai ne sapnas! Labiausiai kankino klausimas, kodėl tai nutiko man?“ – prisimena Asta.

„Mes ne Dievai, bet darome viską, kad tik vaikučiai išgyventų. Dažniausiai pradžioje įspėjame: laukia ilgas kelias. Kelias kalnuotas. Užlipsit į tą kalną, nusileisit į pakalnę, ir vėl reks kilti į kalną”, – sako gydytoja, profesorė Nijolė Drazdienė, neišnešiotukais besirūpinanti jau daugiau, nei keturiasdešimt metų.

O štai gydytoja neonatologė Violeta Drejerienė iš Vilniaus miesto klinikinės ligoninės dažnai tampa ankstukų krikšto mama. Antradienį 21:30 laidoje „Svarbios detalės” pačių mažiausių Lietuvoje neišnešiotukų mamos pasakos savo mažylių kovos už gyvenimą istorijas, dalinsis patirtimi, neišnešiotukių senelis studijoje megs mažiausią kojinę, per didelę net lėlei Barbei, o mažiausia vos 450 g gimusi Raselė, jau atšventusi 17-ąjį gimtadienį, nustebins savo pirmąsias gydytojas.

Laidą veda Živilė Kropaitė.

Tags

Siūlome perskaityti

Panevėžio naujienos

Aukštaitijos naujienos

Komentarai

Lietuvos naujienos

Kultūros naujienos

Laisvalaikis

AINA TV

Istorijos puslapiai

Bendruomenės naujienos

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Komentarų sistema leidžia skaitytojams išsakyti savo nuomonę, pasidalinti įdėjomis, pateikti papildomos informacijos ar pasiginčyti su oponentais. Redakcija pasilieka teisę pašalinti skaitytojų vulgarius, skatinančius smurtą, įžeidžiančius, skatinančius tautinę, rasinę, religinę ar kitokią neapykantą ir grasinančius komentarus.