Laiku grąžintas kreditas – „nesutepta“ kredito istorija

Užauginti sūnų, pasodinti medį, pastatyti namą arba… gauti paskolą nuosavam būstui. Toks scenarijus, nepraleidžiant ir paskutiniojo elemento, pasitaiko dažno lietuvio gyvenime. Žmonėms, žinantiems, jog anksčiau ar vėliau teks kreiptis į komercinį banką dėl būsto paskolos, greitieji kreditai, kaip galima kliūtis šią gauti, neretai atrodo tabu. Žinoma, pasitaiko situacijų, kai greiti pinigai turi liūdnas pasekmes, tačiau tai – išimtis, o ne taisyklė. Greitieji kreditai internetu, tinkamai vykdant turimus finansinius įsipareigojimus, kredito istorijos nesutepa ir netampa kliūtimi minėtai būsto paskolai gauti.

Svarbiausia – nepamiršti sumokėti įmokos

Greita paskola, išduodama vos per keliolika minučių, išvengiant tiesioginio kontakto su klientų aptarnavimo specialistu (nebent pats žmogus to pageidauja) – paslauga, galinti tapti sprendimu, atrodytų, esant padėčiai be išeities, pavyzdžiui, į duris beldžiantis antstoliui, raginančiam nedelsiant padengti turimą įsipareigojimą. O gal – galimybe pradžiuginti vaikus, išpildant šių išsakytą norą. Juk greitosios paskolos neprivalo būti imamos tik itin rimtam reikalui prispaudus. Tai – taip pat galimybė gyventi kokybiškesnį gyvenimą.

Kai skubus kreditas jau patenkino aktualius poreikius, būtina nepamiršti žvilgtelėti į kalendorių: ar dar neatėjo kredito įmokos mokėjimo diena? Greitos paskolos internetu sudarymo metu, prieš patvirtinant sprendimą imti paskolą, turėjote perskaityti (nesvarbu, kokia sutartis ir kokia formatu pateikta bebūtų, susipažinti su joje esančia informacija yra privalu), jog už kiekvieną pavėluotą įmokos dieną tenka mokėti nustatyto dydžio delspinigius. Kaip žinia, centas prie cento, ir jau nemaža suma susidaro: patirti finansinę žalą vien dėl savo užmaršumo tikrai neverta.

Dar labiau su sveiku protu prasilenkiantis variantas – sąmoningas vengimas sumokėti paskolos įmoką, tikintis, jog šie finansiniai įsipareigojimai kažkur išgaruos. Greitasis kreditas – tai ne tik žaibišku greičiu banko sąskaitą pasiekiantys pinigai. Kreditorius, nesulaukęs įmokos, nedelsiant apie tai informuoja klientą. Kitas žingsnis, šiam nesureagavus – įstatymiškai numatytos finansinės sankcijos.

Laiku nesumokant įmokų, greita paskola internetu tampa juoda „dėme“ asmens kredito istorijoje, kuri, deja, „neišsiplauna“ net ir per ilgą laiką. Būtent šis faktas, „išlendantis“ vertinant kliento, norinčio gauti būsto paskolą,  mokumą, ir tampa neigiamo atsakymo priežastimi. O tie, kurie per savo gyvenimą yra turėję ne vieną greitąjį kreditą ir sėkmingai jį grąžinę, džiaugiasi gyvendami nuosavame būste.  

Kaip žinoti, ar greitasis kreditas bus pakeliama finansinė našta?

Sveikintina, jog žmonės, kuriems aktualu greitasis kreditas telefonu ar internetu, domisi šios paslaugos ypatybėmis. Tai – vienas iš ženklų, jog klientas yra finansiškai raštingas bei atsakingas.  Pastarųjų neretai nenuramina ir faktas, jog kredito bendrovė, priimdama sprendimą dėl pateiktos paraiškos priėmimo ar atmetimo, vadovaujasi tam tikrais objektyviais kriterijais ir įvertina asmens mokumą. Juk faktas, jog teoriškai žmogus yra pajėgus grąžinti paskolą, dar nereiškia, jog tai įmanoma ir praktiškai.

Svarbiausia, jog asmuo, kurį domina greitas kreditas visą parą (taip populiariai vadinami greitieji kreditai, nors iš tiesų, siekiant įgyvendinti atsakingo skolinimosi principus, paraiškos vertinamos tik kreditų bendrovės darbo metu), susitartų pats su savimi. Būtina įsisąmoninti, jog kredito įmoka reiškia sumažėjusias asmenines ar bendras šeimos pajamas. Vadinasi, kredito grąžinimo laikotarpio metu teks riboti tam tikrus savo poreikius arba, idealiu atveju,  ieškoti galimybių, kaip padidinti pajamas. Ir iš tiesų, praktika rodo, jog pasitaiko įkvepiančių istorijų, kai greitas kreditas be palūkanų (tai – patrauklus pasiūlymas besiskolinantiems pirmąjį kartą, taikomas kreditams iki 1 000 Eur, 12 mėnesių terminui) tampa savotišku spyriu, paskatinančiu siekti daugiau savo ir šeimos finansinės gerovės labui. Išaugus pajamoms, turimas greitasis kreditas gali būti grąžintas anksčiau laiko, o turimų pinigų pakaks ir kitų poreikių įgyvendinimui.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: