Laimė – dovanoti džiaugsmą kitiems

Š. m. gruodžio 18 d. „Žemynos“ progimnazijos I aukšto fojė vyko mokyklos plaukimo trenerės Svetlanos Rickienės piešinių parodos „Menas gyvenimui“ atidarymas.

Pristatydama savo parodą trenerė pacitavo amerikiečių tapytojo Rokvelo Kento žodžius: „Svarbiausias tikslas, kuriam gali tarnauti menas, yra padėti žmonėms geriau suprasti ir labiau mylėti gyvenimą.“ Parodos autorės manymu, tai labai teisingi žodžiai, tiksliai apibūdinantys meno paskirtį. „Aš piešiu todėl, kad noriu, jog mano darbai džiugintų kitus, nuramintų, dovanotų gerą nuotaiką“, – teigė Svetlana.

Trenerė papasakojo, kad piešti pradėjo dar vaikystėje, dažniausiai piešdavo žmonių veidus ir gėles. Nelengvas, daug laiko atimantis trenerės darbas (ji pirmoji Jūratės Ladavičiūtės, XXVII olimpinių žaidynių, vykusių 2000m. Sidnėjuje, trenerė) buvo atitraukęs Svetlaną nuo pomėgio piešti, tačiau tas pomėgis niekur nedingo- dabar, kai darbų mažiau, ji vėl savo mintis ir jausmus išlieja piešiniuose.

S.Rickienės darbai šviesūs, džiugūs, keliantys gerą nuotaiką. Jie atskleidžia, koks gražus mus supantis pasaulis, tik reikia tą grožį pastebėti.

„Man patinka piešti, nes piešdama aš nusiraminu, iškilusios problemos tarsi sumažėja. Džiaugiuosi, kai draugai, kuriems savo piešinius dovanoju, pasako, kad jie skleidžia gerą energiją. Aš to ir noriu, nes seniai įsitikinau, kad menas gyventi- tai kuo daugiau gerumo duoti kitiems. Duodamas kitiems ir pats gauni“-atviravo trenerė.

Svetlanos piešiniuose- gėlės, paukščiai, žmonės. „Man gėlės- tai meilė, grožis, dorovė, sveikata. Žmonės, kuriuos piešiu, spinduliuoja gerumu, iš jų veido galima pajusti gražią jų sielą. Savo piešiniams nekūriau pavadinimų, nes pritariu minčiai, kad meną reikia jausti, o ne suprasti. Jei mano darbai praskaidrins jūsų mintis, paglostys širdis, būsiu laiminga“,- savo piešinių parodos pristatymą baigė autorė.

„Žemynos“ progimnazija džiaugiasi nauja paroda, puikia kalėdine dovana mokiniams bei mokytojams, nuoširdžiai dėkoja už ją  trenerei  ir linki  kūrybinio įkvėpimo. Lauksime  naujų darbų.

Aušra Vaitkienė

Panevėžio „Žemynos“ progimnazijos

lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja metodininkė,

atstovė ryšiams su visuomene


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: