Laimingas vaikas –tai pirmiausia sveikas vaikas

Panevėžio “Žemynos” progimnazijoje ypatingas dėmesys skiriamas mokinių sveikatai stiprinti. Todėl jau nuo pirmo mokslo metų mėnesio patys mažiausi pradinukai įsisuko į sportinių renginių verpetą.

Mokykloje vyko akcijos “Aktyvus rugsėjis 2017”, projektų “Sveikatiada”, “Aš noriu, turiu ir galiu būti sveikas” renginiai. Pirmokėliai pirmąsias pamokėles baseine pradėjo skanduotėmis, kalbančiomis apie sveikatos ir sporto naudą. Jos padėjo nugalėti baimę ir įkvėpė ryžto treniruotis ir noro tapti panašiais į mūsų garsiuosius sportininkus Daną Rapšį, Simoną Bilį, Andrių Šidlauską.

Su plakatais į sporto salę rinkosi sirgaliai palaikyti savo klasės komandų estafečių varžybose. Įraudę, besišypsantys mažųjų sportininkų veidukai tarsi patvirtino, kaip gera ir smagu visiems drauge sportuoti. Patys vaikai atsakydami į interviu klausimus sakė, kad svarbiausia – ne pergalė, tegul nugali draugystė, o jiems svarbu augti sveikiems, žvaliems, susirasti daug draugų.

Kad diena būtų sėkminga, svarbu ją pradėti mankšta. O jei mankštinasi daugiau kaip 200 pradinukų, padedami mokytojos Renatos Rakašienės, o energija tiesiog liejasi, vaikams mojuojant rankelėmis, linguojant ir trepsint kojelėmis, nauda sveikatai dvigubai didesnė.

Ketvirtokai nuvyko į lopšelį darželį “Pasaka”. Darželio ugdytiniams paaiškino, koks svarbus sveikatai aktyvus judėjimas ir sveika mityba. Ir netuščiažodžiavo, o išmokė mažylius vaikščioti su šiaurietiškomis lazdomis. Linksmos vaikštynės patiko ne tik mažyliams, bet ir jų auklėtojoms, kurios nusprendė mokytis ir sportuoti drauge.

Svarbu pasirūpinti ir dvasine sveikata. Mokyklos kieme aidėjo relaksacinė muzika. Kūrybinio įkvėpimo pagauti vaikai puošė vejas mandalomis iš gamtos gėrybių. Pradinukams fantazijos tikrai netrūko. Gėrėjosi vaikų darbais tėveliai ir mokyklos svečiai.

Renginiuose vaikai patyrė daug gerų emocijų. Mes, mokytojai, stengsimės, kad sportas juos lydėtų nuolat ir mokiniai augtų sveiki. Laimingas vaikas – tai pirmiausia sveikas vaikas.

 

Marija Ramelienė


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: