AktualijosKultūros naujienosNAUJAUSIOS ŽINIOS

Laisvės gynėjams pagerbti – savanorių kūrybiniai darbai

Savo rankomis kurti šamotiniai vazonai su gėlėmis – taip Lietuvos kariuomenės Krašto apsaugos savanorių pajėgų Vyčio apygardos 5-osios rinktinės savanoriai vakar, gegužės 15-ąją, pagerbė Lietuvos nepriklausomybės kovų karių kapus Kristaus Karaliaus katedros kapinėse.

„Gegužės 19 dieną sueina 99 metai, kai Panevėžys buvo išvaduotas nuo bolševikų. Pagerbdami kovotojų už valstybės nepriklausomybę atminimą, dar sykį apmąstome jų žygdarbio istorinę svarbą ir šiandienos mūsų pasiryžimą ginti savo Tėvynę“, – sakė rinktinės vadas pulkininkas leitenantas Vidas Zabiela.

Šiai istorinės atminties akcijai savanoriai rengėsi iš anksto, prisijungdami prie Dailės galerijos projekto „Šimtmetis su gėle“. Dar balandžio mėnesį rinktinės atstovai dalyvavo šamoto kūrybinėse dirbtuvėse ir konsultuojami Dailės galerijos edukacijos specialistų – keramiko Eugenijaus Čibinsko, dailininko Artūro Stančiko – sukūrė originalius šamotinius vazonus. Gėles į juos sukomponavo floristė Jurgita Jurėnienė.

„Karyboje reikalingas ne tik strategijos ir taktikos išmanymas, bet taip pat ir kūrybiškumas. Šįkart savanoriai savo kūrybines galias galėjo atskleisti ne karinėse pratybose, o pagerbdami laisvės kovotojų atminimą“, – sakė Dailės galerijos direktorius Egidijus Žukauskas.

Panevėžio Kristaus Karaliaus katedros kapinėse yra palaidota 200 savanorių, dalyvavusių 1918–1920 metų Lietuvos nepriklausomybės kovose Panevėžio krašte.

Istorinės atminties akcija – vienas iš Dailės galerijos projekto „Šimtmetis su gėle“ renginių. Projektą remia Panevėžio miesto savivaldybė.

Panevėžio miesto dailės galerijos inf.

Dailės galerijos ir Vyčio apygardos 5-osios rinktinės archyvų nuotr.

Siūlome perskaityti

Panevėžio naujienos

Aukštaitijos naujienos

Komentarai

Lietuvos naujienos

Kultūros naujienos

Laisvalaikis

AINA TV

Istorijos puslapiai

Bendruomenės naujienos

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Komentarų sistema leidžia skaitytojams išsakyti savo nuomonę, pasidalinti įdėjomis, pateikti papildomos informacijos ar pasiginčyti su oponentais. Redakcija pasilieka teisę pašalinti skaitytojų vulgarius, skatinančius smurtą, įžeidžiančius, skatinančius tautinę, rasinę, religinę ar kitokią neapykantą ir grasinančius komentarus.