Autorius – Jaunius Sarapas

Laisvės gynėjų dieną ledo ritulininkai Lietuvai garantavo medalį

Jaunius Sarapas

Laisvės gynėjų dieną Lietuvos garbę jaunimo žiemos olimpinėse žaidynėse gynė keturi šalies sportininkai. Kalnų slidininkas Vakaris Jokūbas Lapienis startavo didžiojo slalomo varžybose, o ledo ritulininkų trijulė užbaigė 3×3 turnyro grupės etapą. Po paskutinių kovų paaiškėjo, kad į pusfinalį pateko du mūsiškiai, o tai Lietuvos delegacijai garantuoja mažiausiai vieną medalį.

Lemiamą 3×3 turnyro dieną abu dėl vietos ketvertuke kovoję Lietuvos ledo ritulininkai su savo komandomis pradėjo pergalingai: Linas Dėdinas ir „juodieji“ 16:8 įveikė „pilkuosius“, o Arturas Seniutas ir „rudieji“ 14:2 sutriuškino „mėlynuosius“ su Joriu Valčiuku.

Pastarasis turnyre taip ir liko nepatyręs pergalės skonio – vakarinėje mačų dalyje jo komanda suklupo 7 kartą iš eilės, rezultatu 11:18 nusileidę „raudoniesiems“, ir liko paskutinėje 8-oje pozicijoje.

Prieš paskutines rungtynes ramiausiai jautėsi A. Seniutas, jau turėjęs bilietą į pusfinalį. Negana to, jo atstovaujama „Rudoji“ komanda 8:6 pranoko „geltonuosius“ ir galutinėje rikiuotėje užėmė antrąją vietą.

Tuo metu L. Dėdino likimas sprendėsi mūšyje su be pralaimėjimų žygiavusia „Žaliąja“ komanda. Po atkaklios ir nervingos kovos rungtynes 6:4 laimėję „juodieji“ su lietuviu įšoko į pusfinalio traukinį, užimdami ketvirtąją vietą.

„Finišavome tikrai įspūdingai. Mums šios rungtynės buvo lemtingos, varžovams – mažiau, todėl galbūt nebuvo taip nusiteikę. O mes atidavėme visas jėgas ir laimėjome, – su plačia šypsena veide LTOK.lt pasakojo 15-metis Linas. – Rungtynės buvo labai lygios – tikrai galėjome ir pralaimėti. Bet vartininkai sužaidė nuostabiai.“

Pusfinalyje L. Dėdino ir „juodųjų“ vėl laukia akistata ta pačia „Žalia“ ekipa, o Arturas ir „rudieji“ žais prieš „Raudoną“ komandą, kuriai grupių etape pralaimėjo 5:11. Pirmasis pusfinalio mačas bus žaidžiamas antradienį 13 val. Lietuvos laiku, antrasis – 14:30 val.

„Čia patekome įveikdami favoritus – tikrai įgavome pasitikėjimo kovoti dėl aukso“, – kovingai kalbėjo Linas.

Kol ledo ritulininkai varžėsi Lozanos „Vaudoise“ arenoje, už 50 km esančiame „Les Diablerests“ kurorte savo žaidynių debiutą surengė kalnų slidininkas Vakaris Jokūbas Lapienis.

Tiesa, varžybose neišvengta nesklandumų – dėl keltuvo gedimo jų pradžia buvo nukelta net pusantros valandos. Visgi mūsiškio tai iš vėžių neišmušė ir jis abukart sėkmingai įveikė trasą.

Pirmojo nusileidimo metu 16-metis vilnietis užfiksavo 1:16,31 min. laiką, o antrojo – 1:17,97 min. Bendras Vakario varžybų laikas – 2:34,28 min. garantavo jam 50-ą vietą tarp 77-ių startavusių sportininkų. Verta pažymėti, kad krito ar į vartus „nepataikė“ ir bent kartą trasos nebaigė 24 atletai.

Aukso medaliu pasipuošė varžybose dominavęs austras Philipas Hoffmannas (2:06,31 min.), o sidabrą ir bronzą iškovojo Šveicarijos kalnų slidininkai – Sandro Zurbrueggas (2:08,85 min.) ir Lucas Roduitas (2:08,89 min.).

Nors nuo čempiono 27,97 sek. atsilikęs Lietuvos sportininkas buvo itin nepatenkintas savo pademonstruotu rezultatu, dar prieš žaidynes jis akcentavo, kad pagrindinis jo startas – slalomo rungtis. Visą savo potencialą joje V. J. Lapienis galės pademonstruoti rytoj. Kartu su Vakariu rytoj startuos ir Smiltė Bieliūnaitė, taip pat dalyvausianti slalomo varžybose.

Po poilsio dienos į Prancūzijos Alpėse įsikūrusio „Les Tuffes“ stadiono trasą iščiuoš ir biatlonininkai: Darius Dinda, Lukas Žukauskas ir Domas Jankauskas startuos 7,5 km vaikinų, o Viktorija Augulytė, Kamilė Jakubauskaitė ir Luka Mackevičiūtė – merginų 6 km sprinto lenktynėse.