Laisvės paukščiai

LAISVEI JAU 30. AR DAR TIK 30? KOKIA BUVO LAISVĖS KAINA? AR PRISIMENI? AŠ PRISIMENU…

Šiais žodžiais šiandien prasidėjo bibliotekos „Židinys“ organizuotas virtualus renginys „Laisvės paukščiai“, skirtas Laisvės gynėjų dienai paminėti. Renginyje dalyvavo ne tik Vytauto Žemkalnio 2b moksleiviai, pradinių klasių mokytoja Loreta Valainienė, bet ir mokinių tėveliai.

Visi vaikai, pasipuošę neužmirštuolės žiedais, nepamiršo, kokia šiandien diena ir kodėl esame laisvi. Bibliotekininkė Lina Kučinskienė priminė, kad ši gėlė – tai atminimo, tikėjimo, vilties, meilės ir pasiaukojimo simbolis.

1991-ųjų sausio 13 – oji Lietuvoje paženklinta krauju ir itin drąsia kova už laisvę. Daugelis iš mūsų prisimena arba yra girdėję apie tą naktį, kai prieš 30 metų, skambant lietuviškai dainai, savo gyvybes atidavė mūsų tautos herojai – eiliniai žmonės, nė vienos garsenybės, nė vieno iš elito. Atidavė už laisvę, kurią šiandien besąlygiškai branginame, nesvarbu, kur bebūtume.

Sausio 13 – ąją mes apgynėme laisvę, brangiai, bet apgynėme, todėl ši diena Lietuvos istorijoje yra ir triumfo diena, nes šią dieną tiesa triumfavo prieš melą, šviesa triumfavo prieš tamsą.

 Moksleiviai Arnas, Kajus ir Simonas labai vaizdžiai papasakojo savo tėvelių ir senelių prisiminimus apie juodosios nakties įvykius ne tik Vilniuje, bet ir Panevėžyje. Savo prisiminimais taip pat pasidalino ir jų mokytoja Loreta.

Po to visi žiūrėjo dokumentinį filmą „Aš prisimenu, kodėl esame“. Paklausus vaikų, kas jiems yra laisvė, mažieji atsakė: draugauti, žaisti, su kuo nori, sakyti, daryti, ką nori… Laisvė – tai saulė, gimtinė…

Žmogui paukščiai – laisvės simbolis. Laisvė žmogui suteikia sparnus svajoti, skristi, kurti, daryti gerus darbus savo gimtinei, kitam žmogui, visiems matyti šviesią ateitį.

Todėl bibliotekininkė Lina kvietė pasidaryti simbolinį laisvės paukštį. Vaikai kirpo, lankstė, klijavo, piešė, kol kiekvienas pasidarė po baltąjį laisvės skrajūną.

Mokinei Donatai Zalogaitei padeklamavus Anzelmo Matučio eilėraštį „Aš tavo gimtinė“, buvo pristatyta klasės piešinių virtuali paroda – knyga „Pagarba laisvės gynėjams ir meilė gimtajam kraštui“. Savo darbuose vaikai vaizdavo kruvinosios sausio 13 – osios nakties įvykius, kurie paliko itin gilius pėdsakus ne tik mūsų širdyse, bet ir šalies istorijoje.

ATMINTIS GYVA. Ji liudija skausmingą mūsų tautos istorijos kelią. Bibliotekininkė renginį baigė poeto Just. Marcinkevičiaus žodžiais: „Būkit jauni ir drąsūs, šaukit savo tiesą, tegul upė užverda krauju, te skyla akmuo, būkim tvirti, išmintingi, tikintys ir pasitikintys, būkim tokie, kokius mus norėtų matyti tie, prieš kuriuos šiandien lenkiame galvas“. Taip pat vaikams palinkėjo, kad laisvės paukščiai juos nuskraidintų į šviesią ir laisvą ateitį.

Lina Kučinskienė

Bibliotekos „Židinys“ vyresn. bibliotekininkė


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: