AINA TVGNTVNAUJAUSIOS ŽINIOS

Lankantys pirtis ir baseinus turėtų atkreipti dėmesį į vidaus tvarkos taisykles

Užtikrinti, kad viešoje pirtyje ar baseine neužsikrėsite kokia nors liga gali padėti susipažinimas su įstaigos vidaus taisyklėmis.

Šiuo metų laiku viešos pirtys ir baseinai itin populiarūs. Užtikrinti, kad tokiose vietose neužsikrėsite kokia nors liga gali padėti susipažinimas su įstaigos vidaus taisyklėmis, tad šio punkto atėjus į naują įstaigą, išties vertėtų nepraleisti, sako higienos specialistai.

Atšalus orams gyventojai į pirtis ir baseinus traukia vis dažniau. Tokios vietos žiemą, skirtingai nei kitais metų laikais dažniausiai sulaukia net keliskart daugiau lankytojų. Pirtyse ir baseinuose gyventojai tiesiogiai liečia paviršius ir maudosi bendruose baseinuose, tad sveiktos specialistai primena, kad būtent ten tikimybė užsikrėsti įvairiomis infekcijomis žiemą išauga.

Vida Vičienė rekomenduoja, nors to ir nereikalauja kai kurie paslaugų tiekėjai, susipažinti su įstaigos, kurioje lankotės, vidaus tvarkos taisyklėmis. Jose dažniausiai būna nurodyta, kaip derėtų elgtis, kad užsikrėtimo įvairiomis ligomis tikimybė būtų kuo mažesnė. Prieš einant į viešą pirtį ar baseiną ir po to, būtina nusiprausti po dušu, visur, kur sausa prieš sėdant ar gulantis vertėtų pasitiesti asmeninį rankšluosti, kur galima, avėti šlepetes, jei ant odos yra žaizdelių, jas būtina užsiklijuoti tvirtu pleistru. Be to, nereikėtų eiti į pirtį ar baseiną sergant bet kokia užkrečiamąja liga.

Visuomenės sveikatos centro specialistai primena, kad suabejojus dėl viešųjų objektų higienos apie tai galima pranešti. Kone kas ketvirtas gyventojų pranešimas – pasitvirtina.

Siūlome perskaityti

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Komentarų sistema leidžia skaitytojams išsakyti savo nuomonę, pasidalinti įdėjomis, pateikti papildomos informacijos ar pasiginčyti su oponentais. Redakcija pasilieka teisę pašalinti skaitytojų vulgarius, skatinančius smurtą, įžeidžiančius, skatinančius tautinę, rasinę, religinę ar kitokią neapykantą ir grasinančius komentarus.