Lankėmės tik ką atidarytame Birštono apžvalgos bokšte

Į turiningą kelionę liepos 14 d. buvo išvykę Paįstrio gyventojų bendruomenės centro nariai. Kelionės maršruto parinkimu, nuvedusiu per Kauną į Birštoną, ekskursijomis, gražiu pavakarojimu su naujų keliautojų „krikštynomis“ pasirūpino pirmininkas, Panevėžio rajono tarybos narys Rimantas Pranys. Jis su dideliu atsidėjimu parenka maršrutą, objektus, daug sužinome, pamatome už ką esame nuoširdžiai dėkingi.

Pasiekę Birštoną pirmiausia kopėme į tik ką atidarytą apžvalgos bokštą. Įskaitant apžvalgos bokšto aukštį (45m.) ir Škėvonių gūburį, naujojo statinio viršūnė yra 92 metrų aukštyje virš jūros lygio. Kopiant į viršų reikia įveikti 300 laiptelių. Bokštas suprojektuotas taip, jog primintų senąsias Lietuvos pilis. Jis yra aukščiausias Lietuvoje, užkopus atsiveria plačios apylinkės, gyvenamos vietovės, Nemuno vingiai, kalvos, miškai. Į apžvalgos bokštą vykome elektromobiliu, galima rinktis karietą ar dviratį.

Labai įtaigiai, linksmai ekskursiją po Birštoną vedė gidė Vilija. Daugelis Birštone lankėmės ne pirmą kartą, bet gidė sugebėjo savo pasakojimu sudominti pasakojama istorija, rodomais objektais, rimtais ir nuotaikingais patarimais apie mineralinius vandenis, saulės ir oro vonias. Užkrėtė noru būtinai pasivaikščioti Kneipo sode gydomuoju takeliu ir pasigrožėti surinkta vaistažolių kolekcija.

Turėjome laiko užsukti į kurhauzą ne tik kavos atsigerti, bet ir jo galerijoje pasižiūrėti Vytauto Suslavičiaus fotografijų parodą „Įkalinti džiaze“. Dauguma kopėme į Birštono piliakalnį. Tai vienas aukščiausių (šlaitų aukštis siekia iki 40 m) ir žinomiausių piliakalnių Lietuvoje. XIV a. pab. ant piliakalnio stovėjo medinė Birštono pilis, kuri buvo Trakų kunigaikštystės gynybinės sistemos dalis ir vienas iš Vytauto medžioklės dvarų. Pilis istoriniuose šaltiniuose pirmą kartą minima 1382 m. Pagal pomėgius lankėme kas Birštono muziejų, kas sakralinį muziejų, Šv. Antano Paduviečio bažnyčią, kurioje vyko Škapliernos atlaidai. O Nemunas, jo grakštusis vingis buvo visą laiką čia pat.

Iš Birštono į Kauną plaukėme laivu. Kelionės metu mums nuoširdžiai pasakojo Kauno marių regioninio parko specialistas. Išgirdome apie tai, ką slepia žalios marių akys, kodėl fortai alsuoja gyvybe, kas yra „dugniečiai“, ką kepurėmis supylė milžinai. Mums pasakojo kaip traukėsi paskutinis ledynas, kaip formavosi Nemunas ir jo slėnis, kaip galiausiai jis virto Kauno mariomis. Matėme marių atodangų įvairovę, daug įvairių paukščių , klausėmės legendų ir mokslu paremtų pasakojimų. Ne vienas buvome sužavėti specialisto pasakojimu. Ona Striškienė bendruomenės narių vardu jam padėkojo, įteikė savo sukurtą suvenyrą.

Bendrai vakarienei apsistojome, beje ne pirmą sykį, pirmininko bičiulio sodyboje. Pasidengėme bendrą stalą, kepėme dešreles, bendrai dainavome. Viena iš atrakcijų buvo improvizuotos pirmą kartą su bendruomene keliavusiųjų „krikštynos“. Autobusu mus saugiai, paslaugiai vežė paįstrietis Algis Glušokas.

Ona Striškienė, Paįstrio gyventojų bendruomenės centro narė


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: