Lapkričio pradžioje Ramygalos ir Panevėžio žiūrovų laukia susitikimai su spektaklio „Svetima žemė“ herojais

SPEKTAKLIS „SVETIMA ŽEMĖ“ – JUNGTIS TARP LIETUVOS IR GRUZIJOS.

„… Žemė visiems yra viena, sūnau. Viena…“

1941-ieji. Kažkur Sibiro platybėse į neišpainiojamą mazgą susipina lietuvių ir gruzinų šeimų likimai. Tremtis. Kodėl? Už ką? Ar visi pakels užgriuvusius išbandymus? Ar galima išlikti žmogumi ten, kur, rodos, net Dievas nebepažvelgia? Tremties išbandymai ne tik žeidžia, grūdina, bet ir augina gražiausius meilės, draugystės, garbės daigus.

Vasaros pradžioje Rokiškio liaudies teatras išleido premjerinį spektaklį „Svetima žemė“. Spektaklis neeilinis, jo idėja gimė bendradarbiaujant Rokiškio ir Tbilisio teatralams. Ilguose pokalbiuose išsipasakotos savų šeimų, išgyvenusių tremtį, istorijos, subrandino idėją bendromis jėgomis sukurti originalią pjesę apie Sibire likimo supintus lietuvių ir gruzinų kelius. Vaikystėje paslapčiomis išgirstų tikrų istorijų nuotrupos, mintys ir dialogai, knygose ir dokumentiniuose filmuose užfiksuotos detalės, kaip dėlionės detalės sugulė į vientisą dramatišką ir kažkiek graudžiai romantišką pjesės scenarijų. Kaip tremtį išgyveno gruzinų kunigaikštis, o kaip lietuvių ūkininkas? Ar gali bendri išgyvenimai suvienyti tokių visiškai skirtingų kultūrų žmones? Ar mirties žemėj vieta gimti meilei?

Buvo planuota, kad kartu vyks ne tik scenarijaus kūrimas, bet ir spektaklio statymas – spektaklį trimis kalbomis (lietuvių, gruzinų ir rusų) vaidins abiejų šalių aktoriai, režisuos abiejų teatrų režisieriai ir t.t. Bendrai prasidėjusį darbą prieš pat pabaigą nutraukė pandemijos sukeltos problemos ir spektaklio premjerą rokiškėnai išleido vieni. Spektaklis šiuo metu rodomas lietuvių kalba, o pirminę idėją tikimasi vis tik įgyvendinti kitais metais Gruzijoje.

Spektaklis „Svetima žemė“ ką tik gavo tarptautinės publikos „krikštą“ – buvo suvaidintas XXVII tarptautiniame teatrų festivalyje „Interrampa“, kur jį matė ir analizavo teatralai iš Lietuvos, Ukrainos ir Latvijos. Spektaklių aptarime pasirodžiusi „Svetimos žemės“ trupė buvo sutikta plojimais, o teatro ekspertai ir festivalio dalyviai neslėpė emocijų, kurias sukėlė spektaklis. Tema, siužetas, personažų santykiai ir išgyvenimai buvo puikiai suprantami netgi lietuvių kalbos nesuprantančiai publikai.

Lapkričio 6 dieną 16 val. „Svetimą žemę“ bus galima pamatyti Ramygalos kultūros centre, o lapkričio 7 d. 13 val. – kultūros centre, respublikiniame mėgėjų teatrų festivalyje „Šiaudinė skrybėlė-2021“ Panevėžio bendruomenių rūmuose. Spektaklio režisavo kraštietė, iš Ramygalos kilusi režisierė Neringa Ciganaitė – Danienė.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: