Latvijos konkurencijos taryba leido „Linas Agro Group“ vykdyti koncentraciją įsigyjant „KG Group“

Latvijos konkurencijos taryba priėmė nutarimą, leidžiantį „Linas Agro Group“ vykdyti koncentraciją ir įsigyti „KG Group“ priklausančias įmones. Sprendimą Latvijos konkurencijos taryba priėmė išnagrinėjusi 2021 m. sausio 20 d. gautą AB „Linas Agro Group“ pranešimą apie ketinimą įsigyti AB „Kauno grūdai“, AB „Vilniaus paukštynas“, AB „Kaišiadorių paukštynas“ bei su jomis susijusias įmones.

Latvijos konkurencijos priežiūros institucija nutarime konstatuoja, jog Lietuvos įmonių grupių veiklos rinka yra geografiškai platesnė nei Latvijos teritorija, ir sandoris iš esmės nepakeis Latvijos rinkos struktūros, nesumažins konkurencijos bei nesustiprins sandoryje dalyvaujančių įmonių dominuojančios padėties.

AB „Linas Agro Group“ akcijų pirkimo sutartį dėl AB „Kauno grūdai“, AB „Kaišiadorių paukštynas“ ir AB „Vilniaus paukštynas“ ir susijusių įmonių kontrolinių akcijų paketų įsigijimo sudarė praėjusių metų spalio 2 dieną.

Šiuo metu laukiama Lietuvos konkurencijos tarybos sprendimo dėl koncentracijos vykdymo. Sandoriui taip pat turi pritarti Rusijos, Lenkijos bei Estijos konkurencijos institucijos.

Apie AB „Linas Agro Group“

AB „Linas Agro Group“ kartu su valdomomis įmonėmis sudaro 1991 metais įkurtą įmonių Grupę ir vykdo veiklą keturiose valstybėse – Lietuvoje, Latvijoje, Estijoje ir Ukrainoje. Grupės įmonėse dirba daugiau kaip 2100 darbuotojų. Konsoliduotos Grupės pajamos praėjusiais 2019-2020 finansiniais metais siekė 658 mln. eurų.

Grupės įmonės vykdo žemės ūkio žaliavų ir maisto produktų gamybą bei prekybą, tiekia prekes ir paslaugas žemdirbiams. Grupė turi nuosavą trylikos grūdų elevatorių tinklą ir yra vienas didžiausių lietuviškų ir latviškų grūdų eksportuotojų. Taip pat yra vienas iš prekių žemdirbiams (sertifikuotų sėklų, trąšų bei žemės ūkio technikos) tiekimo lyderių Lietuvoje, turi sėklų paruošimo gamyklą. Grupė Lietuvoje valdo septynias žemės ūkio bendroves ir yra stambi pieno gamintoja. Latvijoje grupei priklauso keturios paukštininkystės įmonės AS „Putnu fabrika Kekava“, CIA „Lielzeltini“, SIA „Broileks“, SIA „Cerova“.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: