Latvijos robotų varžybose TMC robotistas užėmė prizinę vietą

Sausio 28 d. jaunieji Kauno technologijos universiteto Panevėžio technologijų ir verslo fakulteto (KTU PTVF) Technologijų mokymo centro (TMC) robotistai Latvijoje vykusiose robotikos varžybose „Preilių robotikos čempionatas 2017“ (Preiļu robotikas čempionāts 2017), įveikė 10 varžovų ir užėmė trečiąją vietą.

Preilių valstybinėje gimnazijoje vyko vienos dienos renginys į kurį atvyko apie 200 robotų entuziastų. Pagrindiniai dalyviai buvo iš visos Latvijos, o iš Lietuvos varžybose dalyvavo tik Šiaulių robotų klubo nariai ir PTVF Technologijų mokymo centro būrelio lankytojai.

Varžybose šį kartą moksleiviai ir studentai varžėsi 3 kategorijose: „Folkrace“ rungtyje Edvardas Ražanskas su savo robotuku „RoboFriend“ rungtyniavo su 10 varžovų, deja kliūčių iškilo daugiau nei tikėtasi, finalas nepasiektas; „miniSumo“ rungtyje dalyvavo du TMC atstovai – profesionalų grupėje varžėsi valdymo technologijų magistrantūros studentas bei TMC mokytojas Giedrius Liaučys, o moksleivių kategorijoje Povilas Urbonavičius, abiems robotukams kilo kliūčių, nors ir dedant visas pastangas problemų išvengti nepavyko ir šįkart finalo nepasiekė.

Daugiausia robotukų dalyvavo „iRobot“ rungtyje, kurioje vienas Tomo Armalio ir du Kornelijaus Petronio iš robotų siurblių perdaryti kovotojai rungėsi su 13 varžovų. Visi robotai pateko į finalą ir po atkaklių kovų trečiąją vietą, nusileidęs ilgametę patirtį turintiems Latvijos robotistams, užėmė Kornelijaus sukonstruotas robotas „Lucifer“.

Dalyvavimas varžybose suteikia neįkainojamos patirties – įvertinti savo robotų trūkumus ir varžovų privalumus, ir skatina grįžus į dirbtuves dar entuziastingiau imtis darbų, kad kitose varžybose pasiektų geresnių rezultatų.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: