Laudacija auksiniams

– Prie jūros Palangoje, rugpjūtį,
Auksinėje vestuvėj Jarmalų
Antano ir Angelės reikia būti,
O damoms ir riteriams tai privalu.
Gintaras Patackas
Šventė buvo nuostabi, nes vyko ant jūros kranto, nes jūra – tai meilė, ilgesys, tai antrieji gražios poros namai. Angelė ir Antanas Algirdas Jarmalai – projektavimo firmos “Gabija” savininkai, sulaukę gražaus amžiaus, antraisiais namais pasirinko Palangą ir įsikūrė Plaušės kvartale, prie Ašarėlės upės tvenkinių. Čia paminėjo ir svarbią progą – Auksinių vestuvių metines.

Angelė Ona Jarmalienė yra bajorų Chmieliauskų, Lopacinskių giminės palikuonė. Tačiau gyvenimas bajoraitės nelepino, nes šeima liko be maitintojo, kai tėvelis Alfonsas, raitosios policijos karininkas, už tai, kad mylėjo Tėvynę ir savo gausią šeimą buvo ištremtas į Komi ATSR ir nuteistas kaip politinis kalinys kalėti 25 metus, represuotas po 5 metų. Tik Lietuvai atkūrus nepriklausomybę šeima galėjo domėtis ir didžiuotis savo praeitimi.

Algirdas Jarmala kilęs iš Dzūkijos, nusipelnęs inžinierius, visuomenininkas.

Rugpjūčio 1-oji po lietingos savaitės išaušo saulėta, lyg gailėdama gražiai pasipuošusių svečių. O susirinko jų gausus būrys iš visos Lietuvos. Iškilmingą Auksinių vestuvių ceremoniją vedė Kęstutis Ignatavičius – Lietuvos karališkosios bajorų sąjungos garbės vadas, Kauno ceremonmeisteris. Šventėje dalyvavo Ričardas Kliučinskas – Šv.Adalberto (Vaitiekaus) riterių ordino Didysis Komtūras, Gertrūda Kliučinskienė – tautodailininkė, Ordino dama, jų sūnus Laimonas – bajoras, riteris. Taip pat bajorų Chmieliauskų palikuonė, dailininkė Elena Bacvinkienė su sūnumi Augustinu, bajorė Zinaida Terentjeva su dukra Irina ir dar daug poros giminaičių ir draugų.

Šventę surengė jubiliatų vaikai: dukra Sonata – Botanikos ir genetikos katedros profesorė su vyru profesoriu Rimantu Daugelavičiumi, verslininkai sūnus Nerijus su žmona Neringa.

Vaikai nustebino savo pagarba ir dėmesiu tėvams, šeimai. Šventei marti Neringa sukūrė proginį šeimos žurnalą „Auksinis laikas”. Palangoje visa šeima nuvyko į fotosesiją, kad liktų prisiminimai būsimoms kartoms. Iš miesto centro svečiai limuzinu atvyko švęsti į vilą „Auska”. Auksinę santuokos ceremoniją, ant jūros kranto, aidint Mendelsono vestuvių maršui, pravedė Kęstutis Ignatavičius.Trys anūkai atnešė aukso žiedus, barstė rožių žiedlapius. Savo sukurta tautine juosta jubiliatus apjuosė tautodailininkė Gertrūda Kliučinskienė, sudainuota “Ilgiausiu metų”. Šventės metu skambėjo Kęstučio Ignatavičiaus atliekama muzika. Kai jūrą apgaubė sutemos, vaikai pakvietė visus į eiseną su žibintais prie jūros pasidžiaugti šventiniu fejerverku.

Ona Druskytė

 


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: