Lauko taktinės pratybos „Sąveika 2015“ baigėsi – tikslai pasiekti

Vasario 21 dienos popietę baigėsi penkias dienas Gaižiūnų poligone, Rukloje ir Jonavos mieste vykusios lauko taktinės pratybos „Sąveika 2015”, kurių metu apie 1800 karių iš Sausumos pajėgų greitojo reagavimo batalionų kovinių grupių ir kitų Lietuvos kariuomenės vienetų treniravosi reaguoti į hibridinio karo grėsmes.

„Šiose pratybose užsibrėžtus tikslus pasiekėme, batalionų kovinės grupės turėjo gerą treniruotę prieš gegužę planuojamas nacionalinio lygmens pratybas. Žinoma, tobulintinų dalykų ir išmoktų pamokų yra, tačiau tam ir yra pratybos, kad iškilus realiai grėsmei būtume pasirengę reaguoti tinkamai“, – apie pratybų naudą sakė brigados „Geležinis Vilkas“ vadas pulkininkas Raimundas Vaikšnoras.

Plk. R. Vaikšnoras akcentavo glaudų bendradarbiavimą su Jonavos rajono savivaldybės atstovais, AB „Achema“ administracija ir Jonavos policijos pareigūnais, kurie suteikė visą reikalingą paramą, kad pratybos būtų kuo labiau tikroviškesnės. Brigados vadas taip pat dėkoja Jonavos rajono gyventojams už palaikymą ir supratingumą.

Lietuvos kariuomenės Mechanizuotosios pėstininkų brigados „Geležinis Vilkas“ organizuotos pratybos „Sąveika 2015” vyko keliais etapais. Pirmojo etapo metu, MPB „Geležinis Vilkas“ vienetai ir greitojo reagavimo batalionų kariai gerino tarpusavio sąveiką įvedus aukštesnius nei įprastai budrumo lygius, planavo karines užduotis ir vykdė pasirengimą. Vėliau batalionų kovinės grupės atliko taktinį persidislokavimą į numatytus susitelkimo rajonus Gaižiūnų poligone (Rukloje).

Nuo vasario 18 dienos vakaro veiksmas palaipsniui persikėlė į Jonavos miestą ir jo prieigas, taip pat į AB „Achema“ teritoriją, kur modeliuodami skirtingus žaidybinius scenarijus pratybų organizatoriai treniravo vienetus reaguoti į skirtingo pobūdžio grėsmes. Rotacijos principu batalionų kovinės grupės vykdė karinius patrulius, bendradarbiavo su vietos valdžios atstovais ir civiliais gyventojais, šturmavo priešiškų pajėgų užimtus objektus, įrenginėjo patikros postus, užtikrino gyvybiškai svarbių objektų ir teritorijos apsaugą, reagavo į menamas provokacijas ir išpuolius.

Pagrindiniai šių pratybų treniruojamieji kariniai vienetai – tai Sausumos pajėgų Lietuvos didžiojo kunigaikščio Algirdo mechanizuotojo pėstininkų ir Didžiosios kunigaikštienės Birutės ulonų batalionų pagrindu suformuotos kovinės grupės, su priskirtais padaliniais iš MPB „Geležinis Vilkas“, Karaliaus Mindaugo husarų bataliono, Karo medicinos tarnybos, Juozo Vitkaus inžinerijos ir Oro gynybos batalionų.

Šiose pratybose budrumo lygių treniruotes ir kitas užduotis vykdė MPB „Geležinis Vilkas“ štabas, Lietuvos didžiojo kunigaikščio Kęstučio ir Kunigaikščio Vaidoto mechanizuotieji pėstininkų batalionai, Generolo Romualdo Giedraičio artilerijos batalionas, Brigados štabui pavaldžios Logistikos, Štabo, Ryšių ir Žvalgybos kuopos. Sąveikos treniruotes taip pat atliko ir kiti Ruklos įgulos kariniai vienetai.

Pratybų organizatoriams talkino Krašto apsaugos savanorių pajėgų kariai, batalionų kovinių grupių veiksmus vertino kariai iš Sausumos pajėgų, o priešiškus veiksmus imitavo Kunigaikščio Vaidoto bataliono kariai.

 


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: