Ledai pralaužti: Ignalinos krepšininkai namuose įsirašė pirmąją pergalę!

Šį savaitgalį ignaliniečių laukė du susitikimai su labai skirtingo lygio komandomis: penktadienį Kauno KM Žalgiris sporto komplekse Ignalinos BKK „Vilkakalnis“ susitiko su Kauno „Žalgiris-3″ komanda, kuriai pirmose varžybose skausmingai pralaimėjo rezultatu 29:125., o šeštadienį Ignalinos sporto ir pramogų centre ignaliniečiai varžėsi su Lietuvos kurčiųjų sporto klubo kamanda, kol kas taip pat neturėjusia nė vienos pergalės RKL turnyre.

Tie, kas tikėjosi lengvos kauniečių pergalės prieš „Vilkakalnį“, penktadienį turėjo nusivilti. Jau pirmajame kėlinuke Ignalinos krepšininkai parodė, kad taip lengvai, kaip pirmajame komandų susitikime, kauniečiams nepasiduos. Ir nors pirmasis kėlinukas pralaimėtas penkių taškų skirtumu (13:18), užtat antrajame atkovoti trys taškai (19:16), trečiajame – dar vienas taškas (23:22), tad, pasibaigus trims kėlinukams, švieslentėje sužibę skaičiai 55:56 kad ir pirmaujančius kauniečius vis dėlto vertė rimtai suklusti. Galutinį rezultatą gal ir lėmė tai, jog lyderių gretose esančius kauniečius pavojingai pakrypęs varžybų rezultatas mobilizavo, o netikėtai gerą rezultatą pasiekę ignaliniečiai prarado budrumą. Tad trečiajame kėlunyje kauniečių persvara buvo daugiau nei pakankama – 21:12. Bendras varžybų rezultatas – 76:68.

Prisiminus pirmąjį šių komandų susitikimą, tai – didelė ignaliniečių pergalė. Po penkiolika taškų šiose įtemptose varžybose komandai pelnė Ignalinos krepšininkai Ričardas Prybylskis ir Tomas Gasparavičius. Bet šios varžybos vėl tapo dar viena šlovės valanda Ignalinos BKK „Vilkakalnis“ žaidėjui Tomui Butrimui: jis pripažintas naudingiausiu varžybų žaidėju, pelniusiu komandai daugiausia taškų (21), daugiausia atkovojusiu kamuolių. Po šių varžybų Kauno „Žalgiris-3″ komanda, patyrusi tris pralaimėjimus ir Ignalinoje šventusi aštuntą pergalę, atsidūrė trečioje turnyro lentelės vietoje.

Su viltimi pradėtas ir ignalniečių šeštadienio susitikimas su Lietuvos kurčiųjų sporto klubo kamanda, kol kas taip pat neturėjusia nė vienos pergalės RKL turnyre. Vėl neabejotinai geriausiu varžybose pripažintas ignalinietis aukštaūgis Tomas Butrimas, šįkart komandai pelnęs 28 taškus. Bet siusirinkusiems į Ignalinos sporto ir pramogų centrą krepšinio mylėtojams pasidžiaugti buvo ir daugiau progų. Gražus akcentas: varžybas laimino ir komandai sėkmės linkėjo Ignalinos bažnyčios kunigas Dovydas Grigaliūnas.

Pirmajame kėlinuke ignaliniečiai pastebimai išsiveržė į priekį, įgydami net aštuonių taškų persvarą: kėliniui pasibaigus, švieslentėje sustingo skaičiai 24:16. O štai susumavę antrojo ir trečiojo kėlinukų rezultatus, galėtume sakyti, jog komandos žaidė taškas į tašką: pirmąjį kėlinuką vienu tašku laimėjo ignaliniečiai (17:16), trečiame kėlinuke vienu tašku pirmavo Lietuvos kurčiųjų sporto klubo kamanda (17:18). Tad bendra taškų persvara po trijų kėlinukų liko kaip po pirmojo– aštuoni taškai (58:50). Taškas į tašką žaistas ir ketvirtasis varžybų kėlinys. Ir nors čia vieno taško persvarą kaip ir trečiajame kėlinuke įgijo ignaliniečių varžovai, bet išlygint ir savo naudai persverti bendro varžybų rezultato jiems nepavyko. Be tiesiog puikiai aikštelėje žaidusioTomo Butrimo, veržlumu ir atkaklia kova, rezultatyvumu vėl džiugino Gelmis Ramaneckas, pelnęs 12 taškų ir tritaškius puikiai metantis Tomas Gasparavičius bei Gytis Druteika, šiose varžybose pelnę po 8 taškus. Pastangos ir jau įgyta patirtis davė rezultantą.

Pagaliau! Su Dievo padėjimu ignaliniečiai namuose padovanojo krepšinio mylėtojams tikrą sportinį reginį, o turnyro lentelėje po dešimties pralaimėjimų įsirašė pirmąją pergalę ir pakilo į devintąją vietą, dešimtoje palikusi šeštadienio varžovų komandą.

Varžybos baigėsi – kovos tęsiasi. Gruodžio 13 dieną Anykščiuose, Sporto ir laisvalaikio centre „Nykščio namai“ (Liudiškių g. 18, Anykščiai), Ignalinos BKK „Vilkakalnis“ susitiks su Anykščių KKSC-„Elmis“, šiuo metu esančia šeštoje vietoje. Pirmajame susitikime lapkričio mėnesį ignaliniečiai, žaisdami namuose, anykštėnams pralaimėjo rezultatu 49:88.

Gruodžio 15 dieną, 14 val., Ignalinos sporto ir pramogų centras (Vasario 16-osios g., 35, Ignalina) vėl lauks krepšinio mylėtojų, ištikimų „Vilkakalnio“ sirgalių: ignaliniečiai namuose susitiks su Alytaus SRC- „Dzūkija“, kuri šiuo metu yra aštunta turnyro lentelėje ir kuriai lapkričio viduryje ignaliniečiai irgi yra gan skaudžiai pralaimėję (112:44).