Laisvalaikis - Žiniasklaida - 2015-05-07

Legendinio Vido Mačiulio planuose – filmai apie Šarūną Marčiulionį ir Valdą Garastą

Šiandien Signatarų namuose žurnalistui, BTV laidos apie krepšinį „Krepšinio pasaulyje“ kūrėjui  Vidui Mačiuliui bus įteikta Lietuvos žurnalistų sąjungos ir Nacionalinės žurnalistų kūrėjų asociacijos Vinco Kudirkos premija už  dokumentinių novelių filmą „Atėjo…Sabas!”.

Dokumentinio filmo „Atėjo…Sabas!” oficiali premjera per BTV įvyko 2014 metų gruodžio 19 dieną – visų laikų geriausio Lietuvos krepšininko Arvydo Sabonio 50-ojo gimtadienio – vakarą. Filme daugiau kaip dvidešimt šeimos, kultūros ir meno, žiniasklaidos, sporto organizacijų atstovų, krepšinio žaidėjų ir trenerių dalinosi nuoširdžiais prisiminimais apie vieną didžiausių Lietuvos krepšininkų

Apdovanojimų išvakarėse Vidas Mačiulis dalinosi įspūdžiais apie kūrybos procesą ir Vinco Kudirkos premiją.

  • Ką jums reiškia ši premija?
  • Ne, nepasakyčiau, kad didžiuojuosi. Labiau džiaugiuosi 98­0 ,,Krepšinio pasaulyje“ laidų, sukurtų per daugiau nei 20 metų. Buvo įdomių interviu. Kolegų įvertinimas daug svarbiau nei premija. Žurnalistas Henrikas Vaitiekūnas pagyrė montažą. Žurnalistui geras žodis visada malonu. Šis filmas yra visiškai kitoks nei laidos. Noriu, kad šį filmą pamatytų jaunesnioji karta ir suprastų, kas Sabas – paprastas žmogus, pavyzdžiui, jis po spektaklio nusimovė batus ir su baltomis kojinėmis įėjo į sceną. Žadu šį filmą išleisti DVD formatu anglų ir rusų kalbomis.
  • Kaip Arvydas Sabonis reagavo, kai nusprendėte kurti filmą apie jį? Tikriausiai nenustebo?
  • Jis žinojo. Šiame filme sudėlioti nauji faktai apie Arvydą. Labai malonu, kad Šiaulių vyskupas Eugenijus Bartulis, kuris sutuokė Sabonius ir krikštijo visus jų vaikus, sutiko pasidalyti istorija.
  • Kas, Jūsų manymu, yra svarbiausia kūrybos procese?
  • Idėja. Lenkiuosi filmo režisieriui Kęstučiui Bražiūnui, kuris dvidešimt metų yra krepšinio komandos ,,Žalgiris“ įvaizdžio kūrėjas. Būtent jis sugalvojo kurti noveles. Labai svarbu surasti siužeto liniją, kurios dar nebuvo. Taip pat labai svarbu montažas, operatoriaus darbas.
  • Ar turite minčių kurti kitą filmą?
  • Jau daug seniau turėjo gimti filmas apie Šarūną Marčiolionį. Labai sunku kurti filmą. Turiu minčių kurti filmą ir apie Vladą Garastą. Idėjų yra, bet manau, kad tie filmai būtų įdomūs tik man.

 

 


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: