AINA TV - GNTV - NAUJAUSIOS ŽINIOS - 2015-11-17

Lėlių vežimo teatras turės naują vežimą (video)

Lėlių vežimo teatras turės naują vežimą. Dabartinis vežimas neatitiko jokių transporto priemonei keliamų reikalavimų, dėl to teatras nemažai nukentėjo. Įsigijus naują vežimą, teatras galės praplėsti gastrolių geagrafiją, mat iki šiol toliau nuvykti buvo gana pavojinga.

Panevėžio Lėlių vežimo teatras, vienintelis toks teatras Europoje ant ratų. Kiekvieną vasarą, kai miestuose prigęsta kultūrinis gyvenimas ir jaunieji žiūrovai netenka galimybės prasmingai bei įdomiai praleisti laisvalaikį, išvyksta į kasmetines vasaros edukacines gastroles su arkliais ir vežimu. Tačiau dabartiniu teatro turimu vežimu vykti į vasaros gastroles jau tampa pavojinga, nes vežimas yra labai sunkus (sveria 3 tonas) ir senas, o svarbiausia, neatitinka jokių transporto priemonei keliamų reikalavimų.

Nors Lėlių vėžimo teatras toks vienintelis Europoje, tačiau toliausiai garstrolių išvykęs buvo iki Klaipėdos, už Lietuvos ribų su tokios būklės vežimu teatras nerizikavo vykti. Tačiau ir gimtajame krašte ne kartą atsisakyta vaidinimų būtent dėl to, kad su vežimu vykti per daug pavojinga.

Teatro direktorius Antanas Markuckis jau daug metų beldėsi į įvairias instancijas su pagalbos prašymu skirti lėšų naujam vežimui. Tačiau beldimasis buvo veltui: “nėra lėšų”, “planuose nenumatyta”, “trūksta resursų” ir panašūs atsakymai tapo kasdienybe. Kartais iš vis jų nebūdavo. Tačiau po susitikimo su Seimo nariu Petru Narkevičiumi lėlių vežimo teatrui sužibo viltis. Politikas, išsamiai susipažinęs su pateikta informacija dėl senosios teatro transporto priemonės techninių bei saugumo reikalavimų neatitikimo, negalėjo suvokti, kaip tiek daug metų ši problema neišspręsta.

Kultūros ministerija, nors nebūdama teatro steigėja, bet atsižvelgdama į pateiktą LR Seimo nario P.Narkevičiaus prašymą ir informaciją dėl senosios transporto priemonės techninių ir saugumo reikalavimų neatitikimo, bei remdama teatro siekį išsaugoti Panevėžio Lėlių vežimo teatro tradiciją, 2016 metais skirs lėšas teatro transporto priemonei – vežimui įsigyti. Lietuvos Respublikos Seimo nario dėka teatras, 2016 metais įsigijęs naują vežimą, praplės gastrolių geografiją.

Naujasis vežimas turėtų atitikti retro stilių, bus mažesnis bei lengvesnis už senąjį. Įsigijus naują vežimą, senąjį planuojama padovanoti Arklių muziejui.

 
Plačiau vaizdo reportaže.

GNTV_logotipas_baltas


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: