Lėlių vežimo teatras turės naują vežimą!

Panevėžio Lėlių vežimo teatras – profesionalus kolektyvas, per trisdešimt kūrybinės veiklos sezonų sukaupęs didžiulį kūrybinį potencialą. Vienintelis Europoje teatras ant ratų – kiekvieną vasarą, kai miestuose prigęsta kultūrinis gyvenimas ir jaunieji žiūrovai netenka galimybės prasmingai bei įdomiai praleisti laisvalaikį, išvyksta į kasmetines vasaros edukacines gastroles su arkliais ir vežimu.

Tačiau dabartiniu teatro turimu vežimu vykti į vasaros gastroles pavojinga, nes vežimas yra labai sunkus (sveria 3 tonas) ir senas, o svarbiausia, neatitinka jokių transporto priemonei keliamų reikalavimų, neturi dokumentų, nedraustas. Norint, kad unikalaus teatro pavadinime liktų visi žodžiai, o kolektyvas galėtų tęsti teatro tradiciją, išvykti į edukacines gastroles, būtina įsigyti naują vežimą.

Žinoma, vežimas nepaseno per naktį. Viskas turi savo pradžią ir pabaigą. Tai žinodamas teatro direktorius A.Markuckis jau daug metų beldėsi į įvairias instancijas su pagalbos prašymu. Tačiau beldimasis buvo veltui: “nėra lėšų”, “planuose nenumatyta”, “trūksta resursų” ir panašūs atsakymai tapo kasdienybe. Kartais iš vis jų nebūdavo.

Šių metų rugsėjį teatras, vis nenuleisdamas rankų, kreipėsi į panevėžietį Lietuvos Respublikos Seimo narį Petrą Narkevičių kviesdamas susitikti. Po kelių dienų buvo gautas sutikimas išklausyti teatro problemas ir teatre prie arbatos puodelio susitiko LR Seimo narys P.Narkevičius ir teatro direktorius A.Markuckis. Politikas, išsamiai susipažinęs su pateikta informacija dėl senosios teatro transporto priemonės techninių bei saugumo reikalavimų neatitikimo, negalėjo suvokti, kaip tiek daug metų ši problema neišspręsta ta ir pažadėjo kuo skubiau įsijungti į problemos sprendimą.

“Buvome beprarandą bet kokią viltį. Niekas nenorėjo mums padėti, nei vienas per visas kadencijas Panevėžyje rinktas Seimo narys neatsiliepė į mūsų pagalbos prašymą, – sakė Lėlių vežimo teatro direktorius A.Markuckis. – Todėl dar šiek tiek negalime atsitokėti nuo tokio greito P.Narkevičiaus sureagavimo į prašymą ir realaus problemos išsprendimo. P.Narkevičius parodė kaip galima ir reikia spręsti problemas.”

Kultūros ministerija, nors nebūdama teatro steigėja, bet atsižvelgdama į pateiktą LR Seimo nario P.Narkevičiaus prašymą ir informaciją dėl senosios transporto priemonės techninių ir saugumo reikalavimų neatitikimo, bei remdama teatro siekį išsaugoti Panevėžio Lėlių vežimo teatro tradiciją, 2016 metais skirs lėšas teatro transporto priemonei – vežimui įsigyti. Lietuvos Respublikos Seimo nario dėka teatras, 2016 metais įsigijęs naują vežimą, praplės gastrolių geografiją – lėlininkai galės aplankyti ne tik tolimiausius Lietuvos kampelius, bet ir išvyks į kitose Europos šalyse organizuojamus festivalius atstovauti Lietuvą ir mūsų miestą.

“Spalio 20 d. Plenarinio posėdžio metu priėjęs kultūros ministras Š.Birutis informavo, kad mano atkaklumas davė vaisių – Panevėžio Lėlių teatras nusipelno paramos ir jis ją gaus, – sakė LR Seimo narys P. Narkevičius. – Dažnai girdžiu skundžiantis, kad Panevėžys provincija, nieko čia nevyksta, nykuma. Tačiau taip nėra. Vienas iš pavyzdžių – Lėlių vežimo teatras, unikalus ne tik Lietuvoje, bet ir Europoje. O kiek vaikų akių sužimba teatro vežimui įsukus į jų gyvenamą vietovę ir rodant nuostabius spektaklius. Todėl išgirdus teatro problemas, pabendravus su direktoriumi ir kolektyvu, tapo garbės reikalu jiems padėti. Lengva nebuvo, ne iš pirmo karto, nes tai ne nacionalinis teatras ar pasaulinio garso didelis meno kolektyvas. Teko daug įrodinėti, diskutuoti su kultūros ministru Š.Biručiu, kitais atsakingais valdininkais. Tačiau rezultatas džiugina, o spindinčios po lėlių teatro spektaklių vaikų akys viską atperka. Nuoširdžiai džiaugiuosi už Panevėžio Lėlių teatrą ir linkiu kitais metais švęsti teatro įkūrimo 30-ties metų jubiliejų naujame vežime.”

 

Panevėžio lėlių vežimo teatro administracija


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: