Lėlių vežimo teatro gastrolės

Panevėžio lėlių vežimo teatras grįžta iš tradicinių vasaros gastrolių. Šiemet 29-ąjį kartą su vežimu ir arkliais keliaujantis teatras aplankė Raseinių, Radviliškio, Kėdainių ir Šiaulių rajonus.

Vežimo priekyje sėdintis ir arklius vadeliojantis žmogus daugumai kaimo žmonių – niekuo neišsiskiriantis reiškinys. Tačiau, jei tai teatro direktorius? Jei tame vežime tilpo visas teatras? Jei į rajono gyventojų kiemus spektaklis atrieda pats? Liepos mėnesį Panevėžio lėlių vežimo teatras išsirengia į gastroles su arkliais taip nudžiugindamas atokesnių vietovių gyventojus.

Šiemet Panevėžio lėlių vežimo teatras vaikams ir suaugusiesiems vežė spektaklį „Trys paršiukai“, anglų pasakos motyvais režisuotą nusipelniusio Ukrainos režisieriaus Sergėj Biržan. Teatro ant ratų autorius, sumanytojas ir įkūrėjas Antanas Markuckis pats sėda į vežimą ir vadelioja arklius. Jo tikinimu, vežimas gastrolėms yra per sunkus. Vienintelė kliūtis trukdanti išspęsti problemą – finansavimas.

Dviejų savaičių gastrolės į kaimo vietovių gyvenvietes atgabena daugiau nei 20 pasirodymų. Tokia kelionė iššūkiu tampa ne tik vežimą traukiantiems arkliams, bet visai tetaro trupei. Vasaros gastrolių metu keliautojams tenka atsisakyti daugelio, kasdieniame gyvenime įprastų patogumų. Nors kartais tenka gerokai pavargti net ieškant elektros lizdo telefonui įkrauti, tetaro aktoriai trykšta optimizmu.

Ši kelionė – baigiamasis Panevėžio lėlių vežimo tetaro sezono akordas. Naujajam rudens sezonui teatras lankytojams duris atvers rugsėjo pradžioje. Repertuaras dar tik rengiamas, tačiau idėjų ir planų teatro darbuotojams nestinga jau dabar.

 

Išsamiau vaizdo reportaže.

GNTV logo2


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: