Lenkdamas automobilį partrenkė dviratininkę

Kovo 18 d., ketvirtadienį, pirminiais duomenimis, žmonės nukentėjo 4-iuose eismo įvykiuose. Tarp jų – 3 pėstieji, visi Vilniuje. Viena pėsčioji žuvo. Sužeista pėsčioji, kuri į pėsčiųjų perėją, pirminiais duomenimis, įbėgo degant draudžiamajam šviesoforo signalui. Esant šlapiai kelio dangai – 3 eismo įvykiai, tamsiuoju paros metu – 1 įvykis.

Per parą užregistruoti, pirminiais duomenimis, 36 eismo įvykiai. Dėl neblaivių vairuotojų kaltės – 2 įvykiai (Kaišiadorių r. (Ginteikiškės k.) ir Kauno r. (Karkiškės k.)). Tarp įvykių – 6 atvejai, kai transporto priemonės susidūrė su gyvūnais. Šie įvykiai: Vilniuje ir Molėtų (3), Šilalės, Širvintų rajonuose.

Ryte, po dešimtos, Vilniuje, Karklėnų gatvėje, automobilių stovėjimo aikštelėje, automobiliui „Toyota Previa“, kurį paliko stovėti 32 metų vyras, savaime pradėjus riedėti atbulomis, jis nuvažiavo nuo šlaito ir partrenkė pėsčiąją, ėjusią šaligatviu. „Toyota“ dar atsitrenkė ir į stovėjusį automobilį „Volvo V70“. Dėl patirtų sužalojimų 44 metų moteris mirė.

Popietę, sostinėje, Savanorių prospekte, aikštelėje (danga šlapia), krovininiu automobiliu „Renault Master“ (iki 3,5 t) atbulomis važiuodamas 25 metų vyras kliudė pėsčiąjį. Nukentėjo 55 metų vyras.

Vakare, po septintos, taip pat Vilniuje, Šilo ir Antakalnio gatvių sankryžoje (danga šlapia), automobilis „Opel Zafira“, vairuojamas 67 metų vyro, partrenkė į pėsčiųjų perėją, pirminiais duomenimis, degant raudonam šviesoro signalui, įbėgusią pėsčiają. Nukentėjo 21 metų mergina (nuvežta į ligoninę).

Prieš pusę keturių po pietų, Pakruojo rajone, kelyje Smilgiai–Pakruojis (danga šlapia), 31 metų vyras automobiliu „VW Sharan“ tiesiame ruože lenkė automobilį, kuris lydėjo dvi dviratininkes, važiavusias jo priekyje. Vienai iš dviračiu važiavusiųjų sukant į kairę (stovėjimo aikštelę), „Volkswagenas“ ją partrenkė. Sužeista ir į ligoninę paguldyta dviračiu važiavusi 15 metų paauglė.

Lietuvos kelių policijos tarnyba atkreipia dėmesį:

► Vairuotojas gali pasitraukti iš savo vietos arba palikti transporto priemonę tik pasirūpinęs, kad ji savaime nepradėtų riedėti ir ja nepasinaudotų kiti asmenys.

► Prieš pradėdamas lenkti, vairuotojas privalo įsitikinti, kad:

1. Nė vienas iš važiuojančių paskui jį vairuotojų nepradėjo jo lenkti.

2. Transporto priemonės, važiuojančios priekyje ta pačia eismo juosta, vairuotojas nerodo kairiojo posūkio signalo.

3. Lenkimui būtina eismo juostos dalis yra laisva ir nebus kliudoma priešpriešiais atvažiuojančioms transporto priemonėms.

4. Baigdamas lenkti, jis galės grįžti į savo eismo juostą, nesukliudydamas lenkiamai transporto priemonei.

5. Lenkiant bus užtikrintas saugus atstumas nuo lenkiamos transporto priemonės.

6. Jeigu priekyje važiuojantis vairuotojas rodo kairįjį posūkio signalą ir yra persirikiavęs posūkiui į kairę (apsisukimui), važiuojantysis paskui jį privalo apvažiuoti sukančią transporto priemonę iš dešinės arba palaukti, kol priekyje važiuojantis vairuotojas atlaisvins eismo juostą.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: