Laisvalaikis - Žiniasklaida - 2021-03-18

Leonardas Pobedonoscevas: „Pasaulis nesustos, bet mes galime judėti tvariau“

Mes esame įpratę gyventi sparčiai besivystančiu laiku – ir lėktuvais skraidome, ir laivais plaukiojame, ir traukiniais riedame, ir automobiliais važiuojame… Vis dėlto, niekam ne paslaptis, kad būtent transportas yra viena iš trijų vartojimo sričių, darančių didžiausią poveikį mūsų aplinkai. Mokslininkai jau seniai skambina varpais apie tai, kad transporto priemonės kasmet išmeta milžiniškus kiekius šiltnamio efektą sukeliančių dujų. Sprendimas? Pradėkime judėti tvariau. Paklausite – kaip? TV3 laidos „Tylūs geradariai. Tvarumo istorijos“ vedėjas Leonardas Pobedonoscevas apsilankė aplinkosaugos aktyvistės Karolinos namuose ir domėjosi, kaip jai šiame skubančiame pasaulyje sekasi gyventi, sąmoningai nusprendusiai atsisakyti nuosavo automobilio.

Pasak Karolinos, mintis atsisakyti nuosavos transporto priemonės ir judėti tvariau, jai kilo tada, kai susilaukė pirmagimės: „Pradėjau galvoti, koks pavyzdys noriu būti savo dukrytei ir kokį pasaulį noriu palikti po savęs“. Tvarus moters judėjimas prasidėjo nuo iššūkio mėnesį važinėti tik dviračiu, nepaisant to, kad nuo miesto centro gyvena gan toli: „Iš pradžių buvo sunku, turėjau prisiversti, o po to jau kitaip ir nebeįsivaizdavau“, – atviravo Karolina ir džiaugėsi, kad keliaudama dviračiu, pėsčiomis, traukiniu ar autobusu ji daugiau juda, gali pasidžiaugti ja supančia aplinka, ir svarbiausia – gali daugiau laiko skirti sau bei savo atžalai.

„Ne tik pavieniams žmonėms, tačiau ir įmonėms būtina atkreipti dėmesį į nuolatinį judėjimą ir jo daromą įtaką mūsų aplinkai“, – įsitikinęs kitas laidos pašnekovas, SEB banko valdybos narys Aivaras Čičelis. Jo teigimu, SEB banko būstinės lokacija pasirinkta neatsitiktinai, taip darbuotojai lengvai viešu transportu gali pasiekti darbovietę. Taip pat organizacija pasirūpino ir tuo, kad darbuotojai turėtų galimybę į biurą atvykti elektriniu paspirtuku, dviračiu ar elektromobiliu. Įmonės patalpose yra automobilių įkrovimo stotelės, dviračių taisykla, elektrinių paspirtukų krovimo vietos, dušai bei drabužių džiovinimui skirtos spintos.

Daugiau apie atsakingą judėjimą ir įkvepiančius darnaus judėjimo pavyzdžius – laidoje „Tylūs geradariai. Tvarumo istorijos“ šeštadienį 11.30 val. per TV3.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: