Bendruomenės naujienosReporteris

Lesyklėlės paukšteliams

Nors baltučiu sniegu žiema mūsų dar nedžiugina, bet skruostus ir nosytes jau rausvina šaltukas… Nelinksma dabar ir paukšteliams – šaltas vėjas, darganos veja juos nuo šakos ant šakos.

Jaunieji gamtos mylėtojai – lopšelio/darželio “Vyturėlis” vaikučiai nutarė lesinti alkstančius paukštelius. Bet kur berti trupinėlius? Į lesyklą! O kaip pasigaminti lesyklėlę?

Darželinukai kartu su savo auklėtoja Rasa Baltrūniene prašydami pagalbos kreipėsi į savo artimiausius kaimynus – “Ąžuolo” progimnazijos jaunuosius miško bičiulius. Miško bičiulių Justino Palionio ir Emilijaus Norvaišo padedami vaikai kalė lesyklėles. Po gero pusvalandžio jaunieji gamtos mylėtojai jau buvo susikalę dvi “valgyklėles” paukšteliams.

Jaunųjų miško bičiulių būrelio vadovas Romas Kupčinskas patikrino mažųjų gamtos mylėtojų žinias apie paukščius. Pasirodo, “vyturėliai” ne iš kelmo spirti. Vaikučiai daug žinojo ne tik apie paukštelius, bet ir kaip juos maitinti žiemą. Už kiekvieną atsakymą darželinukai gavo dovanėlę –išpjautą iš faneros gražų paukštelį ar žvėrelį.

Mažieji “vyturiukai” padėkojo jiems talkinusiems mokiniams ir mokytojui Romui Kupčinskui už gražią pamoką ir būrelio vadovo pakviesti, prižadėjo mokykloje vėl apsilankyti pavasarį, kai lauksime sugrįžtančių sparnuočių. Linksma bus pasitikti paukštelius naujais jų namais – inkilėliais…

Aušra Linkevičiūtė, Panevėžio „Ąžuolo“ progimnazijos mokytoja

Siūlome perskaityti

Panevėžio naujienos

Aukštaitijos naujienos

Komentarai

Lietuvos naujienos

Kultūros naujienos

Laisvalaikis

AINA TV

Istorijos puslapiai

Bendruomenės naujienos

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Komentarų sistema leidžia skaitytojams išsakyti savo nuomonę, pasidalinti įdėjomis, pateikti papildomos informacijos ar pasiginčyti su oponentais. Redakcija pasilieka teisę pašalinti skaitytojų vulgarius, skatinančius smurtą, įžeidžiančius, skatinančius tautinę, rasinę, religinę ar kitokią neapykantą ir grasinančius komentarus.