LFF taurė iškeliavo į Vilnių

Šįvakar Šiaulių miesto centriniame stadione paaiškėjo LFF taurės laimėtojas. Trofėjų iškovojo Vilniaus „Žalgiris“, finalo rungtynėse 5:1 (2:1) įveikęs „Panevėžį“.

Aktyviau susitikimą pradėję vilniečiai jau 5-ąją mačo minutę išsiveržė į priekį. Po Ovidijaus Virbicko perdavimo į baudos aikštelę aukštai iššokęs galva kamuolį į Aukštaitijos klubo vartus nukreipė Francis Keyremeh.

Po dviejų minučių puikią progą išlyginti rezultatą turėjo Jorge Elias, bet „Panevėžio“ puolėjo smūgiuotas kamuolys praskriejo visiškai šalia „Žalgirio“ vartų virpsto. Po akimirkos jau Elivelto turėjo gerą progą pelnyti įvartį, bet ja nepasinaudojo.

15-ąją susitikimo minutę rezultatas tapo 2:0. Po kampinio prie kamuolio pirmasis suskubęs Eldhaji Pape Diaw pelnė dar vieną įvartį.

Aktyvus žaidimas aikštėje tęsėsi ir vėliau, bet kurį laiką pavojingų momentų prie varžovų vartų sukurti nepavyko nei panevėžiečiams, nei vilniečiams.

Pirmajam kėliniui artėjant prie pabaigos, 42-ąją rungtynių minutę, kilo tikras gaisras prie vilniečių vartų. Iš pradžių „Žalgirio“ futbolininkai kolektyvinių pastangų dėka apsigynė, bet 43-ąją minutę Justinas Januševskis nuostabiu smūgiu pasiuntė kamuolį į šalies čempionų vartus.

Nors „Panevėžio“ ekipa sušvelnino rezultatą, bet iš karto po įvarčio už nesportišką elgesį raudoną kortelę užsidirbo Jorge Elias, o Aukštaitijos sostinės klubas liko žaisti mažumoje. Per likusį laiką rezultatas nepasikeitė – poilsio komandos išėjo „Žalgiriui“ pirmaujant 2:1.

Iškart po pertraukos vilniečiai pelnė dar vieną įvartį. 50-ąją rungtynių minutę puikų reidą surengęs Hudo Videmontas iš arti nukreipė kamuolį į Victoro Golo ginamus vartus – 3:1.

Turint aikštėje vienu futbolininku mažiau po pertraukos panevėžiečiams sunkiau sekėsi kurti pavojingus momentus prie „Žalgirio“ vartų. Vilniečiai pirmaudami dviejų įvarčių persvara rimčiau varžovų vartams taip pat negrasino.

78-ąją minutę vienas prieš vieną su „Panevėžio“ vartininku iššokęs „Žalgirio“ futbolininkas Jakubas Sylvestras pelnė dar vieną įvartį savo komandai, po kurio susitikimo laimėtojas jau nekėlė abejonių.

84-ąją minutę po šiurkščios „Panevėžio“ gynėjų klaidos krito dar vienas įvartis. Tiksliu smūgiu pasižymėjo H. Videmontas.

Per likusį laiką rezultatas nepasikeitė. Rungtynes laimėjęs rezultatu 5:1 Vilniaus „Žalgiris“ iškovojo LFF taurę.

Rungtynes su „Žalgiriu“ panevėžiečiai žaidė tokios sudėties: Victoras Golas, Pijus Širvys (84 min. Antonio Kapnidis), Matheusas Bissi, Justinas Januševskis, Rafaelis Floro, Chrysovalantis Kozoronis, Tautvydas Eliošius, Ernestas Veliulis (75 min. Eligijus Jankauskas), Jeffrey Sarpongas (84 min. Domantas Antanavičius), Elivelto (66 min. Sebastianas Vasquezas), Jorge Elias.

Artimiausią susitikimą FK „Panevėžys“ žais spalio 27 dieną. Panevėžiečiai Lietuvos A lygos čempionato rungtynėse išvykoje susitiks su „Kauno Žalgirio“ futbolininkais.