Kultūros naujienosNAUJAUSIOS ŽINIOSRenginiai

Liaudies šokių konkurse „Šoka Lietuva“ dalyvaus ir panevėžiečiai

Lietuvos moksleivius vienijantis konkursas „Šoka Lietuva“ gegužės 11 d. į Vilnių sukvies net 300 vaikų iš visos šalies. Sceninių liaudies šokių konkurso dalyviai varžysis ne tik dėl laureatų vardų, bet ir dėl išskirtinės galimybės šventiniame koncerte pasirodyti kartu su Valstybiniu dainų ir šokių ansambliu „Lietuva“.

Šeštadienį nuo pat ankstyvo ryto – 9 val. – Nacionalinės M. K. Čiurlionio menų mokyklos Šokio teatre varžysis net 13 moksleivių šokių grupių: „Liociukas“ iš Gelgaudiškio (Šakių r.), „Grandinėlė“ ir „Siaustinis“ iš Panevėžio, „Pynė“ iš Šakių, „Žalnieriukas“ ir „Liuoksinis“ iš Šiaulių, „Vieversa“ iš Utenos, „Norija“ iš Vilkaviškio, „Versmė“ iš Vilniaus, Akmenės r. kultūros centro ir Grigiškių kultūros centro liaudiškų šokių kolektyvai.

Renginys šiemet skiriamas žymiausio Lietuvos choreografo, sceninio liaudies šokio pradininko, dainų švenčių baletmeisterio Juozo Lingio 100-mečiui paminėti, tad konkurso programoje bus privalomas autorinis J. Lingio šokis.

Dalyviai rungsis trijose amžiaus grupėse – jaunučių (6–10 m.), jaunių (10–15) ir jaunuolių (15–18 m.). Komisija vertins ne tik šokio atlikimą – techninį lygį bei judesių estetiką, bet ir grupių artistiškumą, individualumą.

Konkursą, kviečiantį mokytis ir šokti sceninius lietuvių liaudies šokius, ugdantį jaunųjų atlikėjų meninius gebėjimus, skatinantį vadovų entuziazmą bei pastangas, rengia valstybinis ansamblis „Lietuva“ ir Lietuvos nacionalinis kultūros centras.

Nugalėtojai bus apdovanoti prizais ir diplomais, tai pat išskirtine galimybe pasirodyti kartu su ansambliu „Lietuva“ koncerte, vyksiančiame gegužės 11 d. 18.30 val. M. K. Čiurlionio menų mokyklos Šokio teatre. Proginiame dviejų dalių koncerte, kurio programą sudarys geriausi bei rečiau šokami J. Lingio šokiai, dalyvaus dainų ir šokių ansamblis „Lietuva“, Vilniaus universiteto dainų ir šokių ansamblis, Kauno technologijos universiteto tautinio meno ansamblis „Nemunas“, senjorų liaudiškų šokių grupė „Girėnai“ iš gimtojo J. Lingio Šakių rajono ir vaikų sceninių lietuvių liaudies šokių konkurso „Šoka Lietuva“ laureatai.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!

Siūlome perskaityti

Panevėžio naujienos

Aukštaitijos naujienos

Komentarai

Lietuvos naujienos

Kultūros naujienos

Laisvalaikis

AINA TV

Istorijos puslapiai

Bendruomenės naujienos

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Back to top button