Lietuvos naujienos - Politika - 2020-11-09

Liberalų sąjūdis pritarė koalicinės sutarties projektui

Liberalų sąjūdžio taryba balsavimu pritarė koalicinės sutarties projekto pasirašymui. Sutarties pasirašymas planuojamas pirmadienį, valdančiąją koaliciją formuos trys politinės jėgos.

Nuotoliniame partijos tarybos posėdyje aptartas koalicijos partnerių derybinių grupių aprobuotas koalicijos sutarties projektas. Dėl pritarimo sutarties pasirašymui Liberalų sąjūdžio tarybos nariai balsavo elektroniniu būdu.

„Savaitę trukusios derybos su partnerėmis buvo sėkmingos –  pavyko susitarti dėl svarbiausių visoms šalims klausimų. Darbas vyko užtikrintai ir konstruktyviai. Neabejoju, kad taip vyks ir mūsų bendradarbiavimas valdančiojoje koalicijoje ateinančius ketverius kadencijos metus“, – teigia Liberalų sąjūdžio lyderė Viktorija Čmilytė-Nielsen.

Koalicijos formavimo ir prioritetinių darbų susitarimas, kaip teigia V. Čmilytė-Nielsen, yra bendro darbo vaisius.  Jame išvardinti svarbiausi šalių prioritetai, pagrindinės kryptys, liberalams itin svarbios temos ir konkretūs darbai. Tai žmogaus teisių apsauga, nacionalinis susitarimas dėl švietimo, savivaldybių savarankiškumo stiprinimo klausimas, profesinės savivaldos užtikrinimas, tolimesnė neformaliojo vaiko krepšelio sistemos plėtra, asmenvardžių rašymas dokumentuose lotyniškais rašmenimis.

Įtraukti ir kiti ne ką mažiau svarbūs liberalams klausimai: priemonės užtikrinančios motinystės ir tėvystės atostogų lankstumą, lyčiai neutralios partnerystės įteisinimas, galimybė kandidatuoti į Seimą asmenims nuo 21 metų, Reprodukcinės sveikatos įstatymo priėmimas, Stambulo konvencijos ratifikavimas Seime, reikalingiausių, o ne pigiausių vaistų kompensavimas.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: