Liberalumas ir plakatai – dideli, kultūra – maža, garbė – neapčiuopiama

Seniūnų pasitarime kalbėta ir apie spaudos paviešintas rajono gyvenimo aktualijas.

Mokyklos drąsa ir policijos liberalumas

Antradienį vykusiame savivaldybės administracijos posėdyje aptartas įvykis Pabiržėje. „Šiaurės rytuose“ antradienį buvo išspausdinta publikacija apie tai, kaip mokykla neatsakingai pasielgė su vaikų asmens duomenimis. Dvidešimt devynių moksleivių asmens kodai, tėvų namų adresai ir telefonai buvo įteikti ketinimų dirbti su vaikais turėjusiam asmeniui.

„Pradėkite nuo Pabiržės mokyklos, apie kurią laikraščiai rašo“, – į savivaldybės Švietimo skyriaus vedėją Rimantą Jocių kreipėsi administracijos direktorius Rimantas Pauža. Jis teigė norintis išgirsti vertinimą žmonių, leidusių sau išsakyti nuomonę, kad esą „nieko čia rimto neįvyko“.

Švietimo skyriaus vedėjas R. Jocius informavo, kad gavus skundą dėl neteisėto vaikų duomenų panaudojimo įvyko susitikimas su tėvais. Vaikų ugdymo sutartys, kurioms turėjo būti panaudoti neteisėtai gauti asmenų duomenys, nebuvo pasirašytos.

„Tiekėjas atsisakė vykdyti veiklą“, – paaiškino vedėjas.

„Tai atrodytų, kad mokykla čia lyg ir nė prie ko? Neturi teisės duoti duomenų, bet atiduoda iš geros valios?“ – vedėjui oponavo mero pavaduotoja Irutė Varzienė. Tada Švietimo skyriaus vedėjas ėmė kalbėti, kad mokykla turėjusi gerus ketinimus ugdyti vaikus. Viską sugadinęs tiekėjas (pasvalietis mokytojas muzikantas – aut.), nesurengęs su tėvais susitikimo, pats jiems nepaaiškinęs apie savo veiklą ir iš tėvų negavęs asmens duomenų sutartims pasirašyti.

„Nelabai supratau, ar mokykla labai jau norėjo turėti tą mokytoją“, – mokyklos veiksmais vėl suabejojo vicemerė.

Tada administracijos direktorius R. Pauža griežtai paklausė, ar vedėjas rengiasi įvertinti mokyklos vadovo veiksmus.

Vedėjas R. Jocius aiškino apie šiuo metu rengiamą raštą direktoriui dėl pasiaiškinimo. Paaiškino ir apie policijos nuostatą dėl tėvų pareiškimo.

„Policija tą tėvų skundą įvertino labai liberaliai. Sakė, kad didelė dalis skundą pasirašiusių tėvų jau atsisakė savo parašų“, – informavo vedėjas R. Jocius.

„Tai jeigu iš policijos atsiimami parašai, reiškia, kad emocinis katilas verda“, – padėtį Pabiržės mokyklos bendruomenėje vertino vicemerė I. Varzienė, nuogąstavusi dėl galimos konfliktinės situacijos mokykloje.

„Nebus jokio konflikto“, – užtikrino vedėjas R. Jocius. Jis taip pat užtikrino, kad mokyklų direktoriai ir jų pavaduotojai negalės dirbti kito darbo. Vadinasi, mokyklų vadovybė pamokų vesti nebegalės.

„Ačiū už priimtą poziciją, kurios laikėsi ir rajono vadovų komanda“, – sakė mero pavaduotoja I. Varzienė.

Dėl įvykių Pabiržės mokykloje administracijos direktorius kreipėsi ir į Vaiko teisių apsaugos skyriaus vedėją Giedrą Gedvileinę.

„Ar laikotės laikraščiui išsakytos nuomonės, kad nieko tokio neįvyko?“ – klausė direktorius.

„Be abejo, laikausi tos nuomonės, kad pažeidimas tai yra“, – atsakė vedėja.

Direktorius pridūrė, jog reikėtų Dievui dėkoti, kad tie duomenys nebuvo panaudoti piktiems kėslams.

„Sugedęs“ telefonas?

Prisiminus istoriją, kai vicemero pareigas ėjęs Aurimas Frankas skundėsi negaunantis naujo modernaus telefono, po paskutinio seniūnų poėdžio telieka pripažinti: nesiseka žmogui su ryšio priemonėmis. Pačeriaukštės seniūnas A. Frankas posėdyje pranešė, kad naujame seniūnijos pastate dar nėra interneto.

„Dar vis tebelaukiame plačiajuosčio interneto aparatūros“, – informavo seniūnas.

„O kaip su tais skardininkais?“ – direktorius paklausė A. Franko, priminęs laikraštyje aprašytą seniūno pokalbį su įžeista įmonės „Skardena“ vadove. Administracijos vadovas teiravosi, ar rašoma tiesa, kad seniūnas išsigynęs savo žodžių ir vadinęs juos „mero juokeliais“.

Seniūnas atsakė straipsnio neskaitęs. Meras Valdemaras Valkiūnas pastebėjo, jog seniūnai turi skaityti ir domėtis, kas rašoma apie juos pačius ir jų darbus.

„Tai ar jus apšmeižė, ar jūs taip pakalbėjote?“ – be užuolankų seniūno klausė jo tiesioginis vadovas R. Pauža.

A. Frankas nieko aiškaus negalėjo atsakyti, pynėsi tarp savo paties frazių. Pripažino, kad įmonės pavadinimą „Skardena“ posėdyje pasakė jis pats, tačiau sykiu kažkodėl vis aiškino negalintis atsakyti už mero žodžius.

Tada prabilo mero pavaduotoja I. Varzienė. Ji garsiai perskaitė, ką pokalbyje su seniūnu sakė išgirdusi verslininkė.

„ Derėtų garbingai atsiprašyti mero“, – sakė mero pavaduotoja seniūnui. Šis ėmė aiškinti manantis, kad tai, kas rašoma, tolygu „sugedusio telefono“ principui.

„Taip, aš minėjau „Skardenos“ įmonę“, – dar kartą pripažino A. Frankas. Ir toliau aiškino, kad posėdis buvęs labai linksmas, jame daug juoktasi, o už mero žodžius jis negalintis atsakyti.

Tapo aišku, kad seniūnas prisipažįsta įmonės pavadinimą neigiamame kontekste paminėjęs, tačiau dėl mero įpainiojimo atsiprašyti nesirengia.

„Anksčiau ar vėliau mes šiuos dalykus išsiaiškinsime“, – pažadėjo direktorius.

Politikų plakatų didybė

Parovėjos ir Papilio seniūnijos pagamino balsavimo kabinas Kupreliškio, Parovėjos ir Medeikių kaimams. Papilio seniūnas Renas Čygas sakė gavęs pretenziją dėl skelbimo lentų trūkumo.

„Viena politinė partija skundėsi, kad jiems nėra kur reklamą kabinti, tai mes pakabinom, tai yra pagaminom“, – suošus juokui pasitaisė seniūnas.

Anot seniūno, būtų gerai, kad politikai gamintų mažesnes reklamas, nes kvadratinio metro dydžio plakatus sunku sutalpinti.

Apie problemas paklaustas Biržų miesto seniūnas Vytas Jareckas atsakė: „Didelių problemų neturim, su mažomis susitvarkome, administracijos pagalbos neprašome.“

Direktorius R. Pauža teiravosi, ar žymiai daugiau socialinio darbo turinčiai miesto seniūnijai netrūksta darbuotojų. Sykiu direktorius pastebėjo, kad kai kurių žymiai mažiau gyventojų turinčių seniūnijų socialiniai darbuotojai teigia nespėjantys aprėpti visų darbų.

Vabalninke – mažoji Naisių kultūra

Vabalninko seniūnė Lilija Vaitiekūnienė pasakojo savo žygius ir pastangas dėl sunkiasvorių automobilių niokojamo miestelio šiaurinio apvažiavimo. Galų gale iš transporto inspekcijos gavo siūlymą… savivaldybei asfaltuoti kelią. „Labai didelė naujiena“, – inspekcijos siūlymą ironiškai įvertino direktorius.

Posėdyje pranešta, kad Vabalninkas paskelbtas mažąja kultūros sostine 2017. Tai nuspręsta bendru Lietuvos kaimo bendruomenių asociacijos ir Lietuvos kultūros ministerijos sprendimu.

Mažosios kultūros judėjimas prasidėjęs nuo Naisių. Projekto įkvėpėju bei mecenatu tituluojamas Ramūnas Karbauskis.

Nors Vabalninko bendruomenė ir šiame miestelyje veikiančių savivaldybės įstaigų kolektyvai pakviesti šį savaitgalį į Vilnių, nei Vabalninko seniūnija, nei Biržų rajono vadovai apie tai informuoti nebuvo, kvietimų dalyvauti renginyje negavo.

Mažąja kultūros sostine paskelbtas Vabalninkas turės deramai pateisinti kultūrą, blaivybę puoselėjančio miestelio vardą.

siaures_rytai
Alfreda Gudienė

Nuotraukoje:Apie neteisėtą vaikų asmens duomenų perdavimą kalbėjęs Švietimo skyriaus vedėjas Rimantas Jocius (pirmas dešinėje) teigė, kad policija į situaciją žiūri labai liberaliai. O daugelis tėvų jau esą atsisako po skundu padėtų savo parašų.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: