Lietuvos naujienosVerslas

„Lidl“ vaikų dienos centrų paramos iniciatyvai – mėnuo: jau surinkta per 3 000 eurų

Prieš mėnesį, gruodžio 11 d., bendrovės „Lidl Lietuva“ pradėtas ilgalaikis nacionalinis paramos projektas „Už saugią aplinką mūsų vaikams“ skaičiuoja pirmuosius rezultatus: per keturias savaites šalies gyventojai akcijai skyrė daugiau kaip 15 000 taros vienetų ir šitaip vaikų dienos centrams surinko daugiau kaip 1500 eurų, antra tiek skyrė pats prekybos tinklas.

Anot bendrovės „Lidl Lietuva“, šiuo metu valdančios 31 parduotuvę, generalinio direktoriaus Radostin Roussev-Peine, dienos centrams aukoja visos Lietuvos gyventojai – tiek didmiesčiuose, tiek mažesniuose miesteliuose. Daugiausia aukų pirmąjį mėnesį surinkta didmiesčių parduotuvėse, kur pirkėjų srautai gausesni. Tačiau Vilniui ir Kaunui aktyvumu nenusileidžia ir, pavyzdžiui, Mažeikiai. Aukų dydis – nuo 10 euro centų, t. y. užstato už vieną taros vienetą, iki net keliolikos eurų. Dažniausiai aukojama buvo tarpušvenčiu.

„Esame dėkingi visiems Lietuvos gyventojams, kurie atsiliepė į mūsų kvietimą užtikrinti saugią aplinką mūsų vaikams. Šis projektas suteikia galimybę patirti bendrystės reikšmę. Kiekvienas 10 euro centų indėlis lemia tūkstančių eurų paramą, o ši virs realia apčiuopiama pagalba tiems, kam labiausiai to reikia. Neabejojame, jog šitaip galime svariai prisidėti drauge spręsdami visuomenės gerovei aktualias problemas”, – teigia „Lidl Lietuva“ generalinis direktorius. Gyventojų surinktų aukų suma, padvigubinta prekybos tinklo, trims vaikų dienos centrus administruojančioms organizacijoms bus pervedama kiekvieną metų ketvirtį.

Dienos centrų steigėjai akcentuoja: vertingas kiekvienas paaukotas centas. Vieno vaiko pavakariams paruošti užtenka vieno euro, pietums – pusantro, o už septynis eurus kiekvienas mažasis lankytojas galės pietauti kasdien po pamokų.

„Džiugu, kad Prezidentės kampanijos idėjos tampa kūnu ir jas aktyviai palaiko verslas. Matome, kad dėmesys vaikams ir pasiryžimas prisidėti prie jų ateities pamažu tampa vis svarbesniu visuomenės prioritetu. Vaikų dienos centruose kuriama saugi, priimanti, suprantanti, patarianti ir palydinti aplinka ne tik vaikams, bet ir jų tėveliams, globėjams ar kitiems artimiesiems. O nuolatinei veiklai organizuoti yra reikalingas nenutrūkstantis kasdienis darbas bei lėšos“, – sako „Lietuvos Carito“ generalinė sekretorė Deimantė Bukeikaitė.

Prekybos tinklas „Lidl Lietuva“, prisijungęs prie Lietuvos Respublikos Prezidentės Dalios Grybauskaitės inicijuotos nacionalinės socialinio saugumo kampanijos „Už saugią Lietuvą“, stiprins nevyriausybinių organizacijų „Gelbėkit vaikus“, „Lietuvos Caritas“ ir Maltos ordino pagalbos tarnybos vaikų dienos centrų veiklą, teikdamas jiems finansinę paramą ir produktus bei toliau kviečia į šį ilgalaikį projektą įsitraukti šalies gyventojus. Grąžinant užstato sistemos ženklu pažymėtas pakuotes į taromatus visose „Lidl“ parduotuvėse, sukauptą užstatą keliais mygtukų paspaudimais galima skirti vaikų dienos centrus valdančioms organizacijoms.

Lietuvoje šiuo metu yra daugiau nei 9 000 sunkiai besiverčiančių šeimų. Jose auga beveik 20 000 vaikų, iš kurių tik 8 000 turi galimybę lankyti dienos centrus. Dažnam iš jų čia tiekiami nemokami pietūs yra vienintelis per dieną gaunamas maistas. Šiuo metu Lietuvoje veikia apie 310 vaikų dienos centrų – poreikis steigti naujas tokio tipo įstaigas didžiulis, tad prekybos tinklas „Lidl“ ketina skirti lėšų ir naujų centrų kūrimui.

Siūlome perskaityti

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Komentarų sistema leidžia skaitytojams išsakyti savo nuomonę, pasidalinti įdėjomis, pateikti papildomos informacijos ar pasiginčyti su oponentais. Redakcija pasilieka teisę pašalinti skaitytojų vulgarius, skatinančius smurtą, įžeidžiančius, skatinančius tautinę, rasinę, religinę ar kitokią neapykantą ir grasinančius komentarus.