Liepos 17-oji – Pasaulio lietuvių vienybės diena. Stepono Dariaus ir Stasio Girėno žuvimo diena. Pasaulinė emociukų diena

Šiemet minimos 89-osios Stepono Dariaus ir Stasio Girėno skrydžio per Atlantą metinės. 1933 m. S. Darius ir S. Girėnas lėktuvu „Lituanica“ išskrido iš Niujorko į Kauną, perskrido Atlanto vandenyną ir žuvo liepos 17-ąją lėktuvui nukritus Soldino miške (tuomet Vokietija, dabar – Lenkija). Lakūnai laikomi Lietuvos patriotais. Savo skrydžiu jie norėjo parodyti pasauliui, kad Lietuva nenusileidžia kitoms valstybėms. Žinią apie „Lituanicos“ skrydį po visą pasaulį tuomet išplatino telegramų agentūros.

Suvienyti Lietuvą norėjo dar karalius Mindaugas. Dabar Pasaulio lietuvių vienybės dieną siekiama suvienyti po visą pasaulį išsibarsčiusius lietuvius. Užsienyje gyvenantys lietuviai įvairiais laikais teikė Lietuvai pagalbą: politinę, finansinę ir humanitarinę. Lietuvoje gyvenantys lietuviai 1990 metais turėjo įtakos Lietuvos nepriklausomybei atkurti, informuodami pasaulį apie rusų agresiją.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: